Предстоящи събития

В група 3 победно тръгнаха отборите на „Титан ММ“ и „ФК Феър Плей“. В оспорван мач „титаните“ измъкнаха победа с 2:1 срещу „ФК Старо село 777“. През първата част гол не падна, въпреки че „ФК Старо село 777“ получи правото да изпълни дълга дузпа в последните секунди, заради натрупани шест нарушения от съперника. Иван Георгиев обаче пропусна от 10–те метра. Пет минути след почивката Божидар Христов все пак даде аванс на „ФК Старо село 777“, но в минутите до края габровско-севлиевският състав на „Титан ММ“ успя да направи пълен обрат, с две попадения на Добрин Петров - в 31-а и 36-а минути.

STAROSELO TITAN 2

Начело в групата излезе „ФК Феър Плей“, заради повечето отбелязани попадения в мача срещу „Игълс“. Всъщност, това беше и най-резултатният двубой от началото на турнира. Здравко Христов с два бързи гола даде аванс на „ФК Феър Плей“, а Цветомир Георгиев в 14-а минута направи резултата 0:3. Момчетата от „Игълс“ обаче не се предадоха. Андриян Христов върна един гол преди почивката, а минута след подновяването на играта за втората част реализира и втори. Цветомир Георгиев в 31-та направи резултата 2:4, но минута по-късно Божидар Борисов отново върна интригата с попадение за 3:4. Пет минути преди края драмата стана пълна, след изравнителен гол на Атанас Гинев – 4:4. Все пак „ФК Феър Плей“ взе своето и с ключово попадение на Светослав Стефанов измъкна трите точки – 4:5.

EAGLES FAIRPLAY 6

Утре турнирът продължава с двубоите „Шести участък“ – „Контролата“, „Локомотив“ (Дряново) – „Цен ойл“ и „Приятели“ – „Севлиево 2017“.

17.01.2021г. 16:54ч.
Девора Аврамова с победа в 50-то издание на турнир

Габровката Девора Аврамова спечели бягането на 1500 метра при жените в 50-ото издание на международния атлетически турнир “Академик” в София. Състезаващата се за клуб „Берое“ (Стара Загора) лекоатлетка беше най-бърза във финалните метри и извоюва златния медал с време 4:43.2 минути.

Прочети още...
17.01.2021г. 15:26ч.
Георги Йорданов отново е в съдийската комисия на БФС

Бившият габровски футболен рефер Георги Йорданов, който в момента е съдийски наблюдател на УЕФА и БФС, отново намери място в съдийската комисия на футболната ни централа. Това стана факт, след като начело на комисията застана Костадин Гергинов. Той замени на поста Костадин Стоичков след решение на Изпълкома на БФС.

16.01.2021г. 15:18ч.

"Янтра" отстъпи на елитния "Берое" с 0:3 в първата си контролна среща от зимната подготовка. Мачът се игра на чудесно подготвения терен срещу бирената фабрика в Стара Загора.