Предстоящи събития

Надпреварата по традиция беше в два старта – навигация и състезание на затворено трасе. Кабакчиев очаквано беше без конкуренция и в двата. В навигацията, която за „Профи“-тата беше с дължина от около 70 километра, Тедо направи разлика от 27 минути на втория – Станислав Кирилов (Husqvarna, WINBET Hard Riders). Трети, 44 минути след победителя, завърши Десислав Цеков (Husqvarna ТЕ 300, WINBET Hard Riders). На затвореното трасе габровският мотоциклетен ас отново не остави шанс на съперниците си и триумфира, пред Иван Димов (Husqvarna TE 300, Offroad Chirpan) и Станислав Кирилов (Husqvarna, WINBET Hard Riders). В крайното подреждане от кръга Тедо завърши на първата позиция с пълния възможен актив от 40 точки, следван от Кирилов с 32 и Цеков с 27. В генералното класиране за сезона трикратният шампион на България вече е с актив от 160 точки, Кирилов има 150, а трети със 127 е Илиян Кузманов (Honda 250 CRF, AFG Racing).

Още един габровски пилот се качи на подиума в петия кръг на BG X-Ендуро шампионата и това беше Габриел Тотев (KTM 450 EXC, Риск клуб Габрово). Шампионът за 2016-а в клас „Сеньори“ прибави нови 32 точки към актива си за сезона, след като завърши втори в навигацията и трети в надпреварата на затворено трасе. 40 точки от кръга взе основният му конкурент Стоян Пачарозов (КТМ 200, WINBET Hard Riders). В генералното класиране за шампионата при „Сеньори“-те Пачарозов е начело със 192 точки, а Тотев е втори със 166.

TEDO ERZBERG 2017 4

Надпреварата в Кърджали беше тренировка за Тедо Кабакчиев за второто голямо международно състезание, в което той ще участва през тази година - Red Bull Romaniacs`2017. Надпреварата в румънския град Сибиу по традиция събира каймака на хард ендуро спорта от цял свят. Така ще бъде и тази година. Общият брой на участниците в Red Bull Romaniacs` 2017 ще бъде 493-а пилоти. Те са разделени в четири класа – златен (еквивалентен на Про), сребърен, бронзов и железен. Заявки за участие в „златния“ клас, в който ще кара и Тедо Кабакчиев, са подали 34-ма състезатели от топ ниво, повечето от които са пилоти на заводските отбори на КТМ, Хускварна и Шерко. Сред тях е шампионът от „Ерзбергродео 2107“ Алфредо Гомез (KTM EXC 300, Испания), миналогодишният победител в „Ерзбергродео“ и общо петкратен първенец в Red Bull Romaniacs Греъм Джарвис (Husqvarna TE 300, Великобритания), спечелилият в Сибиу през 2014-а и 2015-а Джонатан Уокър (KTM EXC 300, Великобритания) и ред други звезди на ендурото, като Уеид Янг (Sherco 300, ЮАР), Мануел Летенбихлер (KTM EXC 300, Германия), Били Болт (Husqvarna TE 300, Великобритания), Пол Болтън (KTM EXC 300, Великобритания), Ларс Енокъл (KTM EXC250, Австрия) и др. 117 ще бъдат участниците в „сребърния“ клас, 238 ще се пуснат в клас „бронз“, а 104-ма са подали заявки за участие в „железния“ клас.

ENDURO 2017 487

Red Bull Romaniacs е едно от най-трудните хард ендуро състезания в света. Първото му издание е през 2004-а година и от тогава насам трупа огромна популярност, като ежегодно събира пилоти от над 40 държави. Надпреварата е в рамките на пет дни. Започва във вторник, 25-и юли, със зрелищен пролог на затворено трасе, с 13 вида препятствия разположени на булевард „Корнелиу Копосу“ в Сибиу. След това на състезателите предстоят четири дни изтощителна надпревара в горите на Карпатите, общо около 600 километра, със старт и финал на всеки един от етапите в град Сибиу. Във всеки от четирите офроуд дни състезателите прекарват върху мотоциклетите си по около 7-8 часа, а времената, които победителите записват, обикновено варират около 30 часа. Миналата година Тедо беше споходен от малшанс и не можа да участва в офроуд надпреварата, след като се контузи сериозно по време на пролога.

18.01.2021г. 19:03ч.
Две победи и загуба за „Чардафон“ през уикенда

Отборите на ОБК „Чардафон“ записаха две победи и една загуба в трите изиграни срещи от поредните кръгове на първенствата в „Б“ и „А“ група на Българската баскетболна лига при мъжете – зона Център. Двубоите се състояха в плевенската зала „Балканстрой“.

Прочети още...
17.01.2021г. 16:54ч.
Девора Аврамова с победа в 50-то издание на турнир

Габровката Девора Аврамова спечели бягането на 1500 метра при жените в 50-ото издание на международния атлетически турнир “Академик” в София. Състезаващата се за клуб „Берое“ (Стара Загора) лекоатлетка беше най-бърза във финалните метри и извоюва златния медал с време 4:43.2 минути.

17.01.2021г. 15:26ч.
Георги Йорданов отново е в съдийската комисия на БФС

Бившият габровски футболен рефер Георги Йорданов, който в момента е съдийски наблюдател на УЕФА и БФС, отново намери място в съдийската комисия на футболната ни централа. Това стана факт, след като начело на комисията застана Костадин Гергинов. Той замени на поста Костадин Стоичков след решение на Изпълкома на БФС.