Новини

Исторически подиум и трето място за Теодор Кабакчиев в Световния шампионат

Xross TedoОгромен успех постигна най-добрият български състезател по хард ендуро Теодор Кабакчиев (Хускварна). Подпомаганият от „Еконт“ габровски супер талант записа първия си подиум в кръг от Световния шампионат на Международната федерация по мотоциклетизъм.

Прочети още...

Историческа победа на Тедо Кабакчиев в Сърбия

283025459 1003029613682637 8182929129193185979 nЦелеустременият габровски състезател Теодор Кабакчиев (Еконт, Хускварна) все по-уверено се намества в елита на световното хард ендуро. Невероятният габровски талант записа първата си етапна победа в кръг от Световния шампионат по хард ендуро на Международната федерация по мотоциклетизъм!

ХК „Чардафон“ спечели зоната при 12-годишните и гледа към титлата

280804157 1352872345207709 4850415998355406039 n12-годишните хандбалисти на „Чардафон“ станаха шампиони на Зонален хандбален съюз „Мизия“. Финалният турнир на зоната се проведе в зала „Орловец“ и в него участваха четирите най-добри отбора след редовния сезон - тимовете заели първо и второ място в групи „А“ и „Б“. Те изиграха по един мач по между си за определяне на шампиона на ЗХС „Мизия“.

Най-малките „бъкита“ дебютираха с четвърто място

281886700 988376018707777 7722284872901562489 nЧетвърто място в България заеха най-малките състезателки на ХК „Бъки“. Новите хандбални открития на треньорките Весела Милчева и Анита Хараланова спечелиха две победи във финалите на Държавното първенство за тази възраст, проведени в Свиленград.

Теодор Кабакчиев застава на старт утре Сърбия

Tedo IsraelВторият кръг от Световния шампионат по хард ендуро на Международната федерация по мотоциклетизъм започва утре в съседна Сърбия. Най-добрите пилоти на планетата в тази разновидност на мотоциклетния спорт ще спорят за призовите места в четиридневното изпитание „XCross“ в планините Златибор, Тара и Мокра гора.

10-годишният шахматист Йоан Велчев спечели Купа „Слънцата на Трявна“

Ioan Kupa Tryavna10-годишният състезател по шахмат от ШК „Орловец 1997“ – Габрово Йоан Велчев се завърна с Купа и златен медал от съревнование със 77 деца в турнир за Купа „Слънцата на Трявна“. С четири победи и две равенства, без нито една загуба, Йоан заслужи медала и трофея във възрастовата група при 10-годишните. Той се нареди втори в генералното класиране, след 14-годишен състезател.