Новини

Петима габровски пилоти ще карат в кандидат европейското "Шипка-Дамасцена"

ZLATKOV AUDIПетима габровски пилоти са заявили участие в петия кръг от Националното първенство по планинско изкачване „Шипка-Дамасцена 2017“. Надпреварата е тази събота и неделя, а домакините от Автомобилен спортен клуб „Казанлък Моторспорт“ и БФАС се стараят да създадат перфектна организация, тъй като проявата ще кандидатства за кръг от Европейската купа на FIA през 2018-та.

Прочети още...

Държавното първенство по коло ориентиране започва утре в село Армени

KOLO ORIENTПовече от 300 състезатели от 27 клуба в страната се насочват утре към Габрово за участие в Държавното първенство по коло ориентиране за 2017 година. Домакин на проявата е местния клуб „Узана“, с подкрепата на Българска федерация по ориентиране, Община Габрово и кметство село Армени.

Стоянов завърши пети на 400 метра на Световното (ВИДЕО)

HRIS WCh 400Християн Стоянов завърши участието си в Световното първенството за хора с физически увреждания с пето място в надпреварата на 400 метра, категория Т47. Габровският атлет бяга в осми коридор на финала и спечели битката с австрийския състезател Александър Пототшниг за петата позиция в класирането. Времето, с което Хрис завъртя обиколката на Олимпийски парк „Кралица Елизабет“ в Лондон, бе 52.76 секунди.

„Янтра Габрово“ записа първа победа в контролите

YAN RDМъжкият отбор на „Янтра Габрово“ загатна за потенциал във втората предсезонна проверка. Воденият от Петър Кръстев тим посрещна на стадион „Христо Ботев“ четвъртия в Югоизточната Трета лига от миналия сезон „Розова долина“ (Казанлък) и го победи с категоричното 4:1. Християн Кожухаров откри резултата само четири минути след началото на срещата, а в 12-та Християн Василев оползотвори асистенция на Пламен Кожухаров и покачи на 2:0.

Тедо Кабакчиев записа победа и в Кърджали с мисъл за Red Bull Romaniacs

TEDO KARDJALIНай-добрият български състезател по хард ендуро Теодор Кабакчиев (КТМ, Екстрийм Тойота Венци) спечели четвърта поредна победа в BG X-Ендуро шампионата и увеличи с още 8 точки преднината си на върха в генералното класиране за сезона в клас „Профи“. Петият кръг от календара за 2017-а се проведе в Кърджали, при отлична организация от страна на домакините от „Крос Клуб Кърджали“.

Хрис Стоянов с втори финал в Лондон

HRIS BRONZ LONDONХристиян Стоянов си осигури участие в още един финал на Световното първенство за параатлети в Лондон. Състезателят на АК „Орловец 93“ намери място сред най-добрите осем, които ще спорят за отличията в надпреварата на 400 метра, категория T47. Хрис завърши четвърти в своята квалификационна серия на Олимпийски парк „Кралица Елизабет“ с най-добър личен резултат в дисциплината – 52.64 секунди. В последствие узбекистанецът Маруфьон Муродулоев беше дисквалифициран, заради излизане извън линията на своя коридор, и Стоянов намери място на финала, като трети от полуфинал 1.