Новини

„Бъки“ загуби от „Свиленград“ в I кръг от основната фаза

baki svilengrad 15Женският тим на „Бъки“ започна със загуба основната фаза на първенството в „А“ РХГ. Седмица след като триумфира с Купа България след убедителна победа на финала над „Свиленград“, воденият от Веселина Златева тим отново се изправи срещу водения от Тефик Парафитов тим и този път отстъпи с гол разлика. Срещата се игра в зала „Вълчо Даскалов“ в Хасково, заради наложено наказание на тима от Свиленград, и приключи при резултат 24:23.

Прочети още...

Пламен Петков отпадна на „Странджа“-та

PLAMEN PETKOV STRANDJA 1Пламен Петков не успя да прескочи 1/8 финалите в 70-то издание на международния боксов турнир „Странджа“. Габровският боксьор отстъпи в оспорван сблъсък с 2:3 съдийски гласа на швейцареца Уке Смайли в категория до 81 килограма.

„Чардафон“ не успя да изненада шампиона

Chao LokoVn 30Хандбалният „Чардафон“ допусна трета загуба от началото на сезона в мъжката „А“ Републиканска хандбална група. В среща от XIV кръг габровският тим отстъпи с 21:29 при гостуването си на шампиона и носител на Купа България „Локомотив“ във Варна.

Второ място за Мартин Пенчев в старта за Балканската купа в Маврово

PENCHEV MAVROVOМартин Пенчев зае второ място в старт от Балканската купа по ски бягане, проведен в Маврово, Македония. Надпреварата беше на 10 километра свободен стил. Състезателят на местния клуб „Узана 2007“ пробяга дистанцията за 26:56.3 минути. С 28 секунди по-бърз беше хърватинът Еди Дадич. Третото място зае Ерик Страхиня от Босна и Херцеговина с 27:08.5 минути. В състезанието взеха участие 14 бегачи от 5 държави.

Контролата на "Янтра Габрово" с "Литекс" няма да се състои

YANTRA 2019Планираната за утре контролна среща на „Янтра Габрово“ срещу петия във Втора лига „Литекс“ (Ловеч) няма да се състои. Причината са неблагоприятните метеорологични условия и прогнозите за снеговалеж в петъчния ден. Решението беше взето и с оглед на това да се съхрани тревното покритие на стадион „Христо Ботев“, който след седмица трябва да приеме двубоя от първия пролетен кръг на шампионата в Трета лига между „Янтра Габрово“ и „Ком“ (Берковица).

Пламен Петков започва срещу швейцарец на „Странджа“-та

PLAMEN PETKOVНационалният шампион в категория до 81 килограма при мъжете Пламен Петков ще започне второто си участие в „Странджа“-та срещу съперник от Швейцария, това отреди жребият за 70-то издание на надпреварата. Най-старият боксов турнир в Европа  стартира днес в зала „София“ с участието на над 350 състезатели от 42 държави.