Българската звезда в хард ендурото Теодор Кабакчиев – състезател на заводския отбор на „Шерко“ – започна новия сезон в Световния шампионат с подиум. Габровският талант завърши трети в първия старт от календара за 2026 г. – „24MX Alestrem“.
Надпреварата се проведе на емблематичното трасе Pôle Mécanique Alès Cévennes във Франция и за първи път беше част от Световния шампионат на Международната федерация по мотоциклетизъм. Състезанието включваше Xtrem Test в петък вечер, Minerva Prologue – квалификации и финали в събота, както и основното състезание в неделя.
Кабакчиев демонстрира стабилно представяне и през трите състезателни дни. Той завърши пети в Xtrem Test, четвърти в Minerva Prologue, а в основното състезание в неделя зае трето място.




