Предстоящи събития

Разликата в полза на гостите се увеличи до четири гола и едва в последните пет минути хандбалистите на „Чардафон“ „живнаха“ и успяха да намалят изоставането си до 10:11 преди почивката. Сериозен принос за пробуждането имаше Евлоги Вълчанов, който се включи великолепно от скамейката и реализира три от последните пет гола на отбора в края на полувремето. Добре се отрази влизането в игра и на Георги Николов.

CHAO OSAM 5

Втората част започна с попадение от крилото на Стефан Кирилов за 12:12 и гол на гарда Димитър Петков за 13:12. Гостите обаче отново излязоха напред с точни удари на Янис Кузе и Александър Бояджиев – 13:14. Разликата можеше да стане и два гола, но Слав Колев спаси удар на капитана на гостите Виктор Симеонов от седемметровата линия. Колегата на Слав, Юлиян Симеонов, също продължи с добрите си изяви и известно време успя да парира заигралият на по-високи обороти габровски състав. В сметката на стража на „Осъм“ бяха записани и още два спасени 7 метрови наказателни удара.

CHAO OSAM 1

Все пак, с две последователни попадения на Димитър Петков, в 49-а минута „Чардафон“ си върна лидерството при 18:17 и този момент до края не го изпусна. Със серия от 5:1 домакините дръпнаха напред с 4 гола (23:19). Гостите обаче запазиха интригата до последните секунди, като намалиха на 23:22, с три последователни попадения на Александър Бояджиев, и дори имаха шанс за изравнителен гол в последните секунди, но ударът на Тодор Симеонов беше отразен от вратаря Николай Цветков. При последната си атака „Чардафон“ получи правото да изпълни 7 метров наказателен удар и Йордан Ганчев фиксира крайното 25:23.

CHAO OSAM 10

„Сами си направихме мача труден. Проблемът беше, че се поведохме по играта на „Осъм“, който не е по-класния отбор. Прекаленото многото грешки в нападение, неточните стрелби и многото изтървани чисти положения ни накараха да бързаме и да допускаме още повече грешки“ – сподели минути след края на срещата най-резултатният играч в състава на „Чардафон“ Евлоги Вълчанов – „Трябва да отбележим все пак, че това беше първи мач на отбора за втория полусезон и аз вярвам, че тепърва нивото ни ще се повишава и ще покажем скоростта и качеството, което търсим в нашата игра. Това, че има момчета, които не са от Габрово и не можаха да се включат в редовния тренировъчен процес, донякъде повлия на сработката на отбора и това се видя, но основната причина за трудностите ни днес беше в пропуснатите чисти ситуации. Поздравявам и вратаря на „Осъм“, който на тези години дава всичко от себе си и успява да се справя добре. Трябва да си извадим поуките, защото с „Осъм“ ни предстои още един мач, който е от ¼ финалите за Купа България, и в който те ще бъдат домакини. Той е решаващ за нашето участие във финалите на турнира, а те са тук в Габрово (б.а. 10 - 12 март). Трябва да вложим всичко от себе си, за да победим и да вървим напред“, допълни Евлоги.

CHAO OSAM 9

„Мисля, че никой не е изненадан. Всеки, който следи мачовете ни от началото на сезона, знае, че ние скучен мач нямаме. Надявам се някой ден да стигнем до това ниво да печелим срещите си със спокойствие, но на този етап е така при нас“ – коментира играещият треньор Христо Йорданов – „По принцип отборът на „Осъм“ никога не е бил лесен съперник, независимо от това, на коя позиция в класирането се намира и къде се играе мача. Не сме подценили мача, напротив - знаехме, че мачът ще е труден, и може би това напрежение донякъде ни пречеше, защото вече сме в ролята на водещ тим в елитната група и това ни задължава във всеки мач да побеждаваме, което не е лесно“, допълни новият национален селекционер юношите родени след 2000 година.

CHAO OSAM

Евлоги Вълчанов завърши с 6 гола в срещата, по 5 добавиха Георги Николов и Димитър Петков, а Христо Йорданов се отчете с 4. За „Осъм“ 8 гола наниза Александър Бояджиев, 7 реализира Виктор Симеонов.

Това беше осма победа за отбора от началото на сезона. „Чардафон“ остава на второто място в класирането, след лидера „Локомотив“ (Варна), но вече е с актив от 16 точки.

„Чардафон“: Слав Колев, Георги Николов-5, Стефан Кирилов-2, Мирослав Денчев, Марин Арабаджиев, Христо Йорданов-4, Пламен Дедев, Димитър Петков-5, Евлоги Вълчанов-6, Радослав Иванов, Павел Симеонов-1, Пенчо Пенчев, Йордан Ганчев-2, Николай Цветков.

Водач: Милена Иванова

18.01.2021г. 19:03ч.
Две победи и загуба за „Чардафон“ през уикенда

Отборите на ОБК „Чардафон“ записаха две победи и една загуба в трите изиграни срещи от поредните кръгове на първенствата в „Б“ и „А“ група на Българската баскетболна лига при мъжете – зона Център. Двубоите се състояха в плевенската зала „Балканстрой“.

Прочети още...
17.01.2021г. 16:54ч.
Девора Аврамова с победа в 50-то издание на турнир

Габровката Девора Аврамова спечели бягането на 1500 метра при жените в 50-ото издание на международния атлетически турнир “Академик” в София. Състезаващата се за клуб „Берое“ (Стара Загора) лекоатлетка беше най-бърза във финалните метри и извоюва златния медал с време 4:43.2 минути.

17.01.2021г. 15:26ч.
Георги Йорданов отново е в съдийската комисия на БФС

Бившият габровски футболен рефер Георги Йорданов, който в момента е съдийски наблюдател на УЕФА и БФС, отново намери място в съдийската комисия на футболната ни централа. Това стана факт, след като начело на комисията застана Костадин Гергинов. Той замени на поста Костадин Стоичков след решение на Изпълкома на БФС.