„Бъки“ поднови първенството с победа в Сливница

buki spartakШампионът „Бъки“ започна втория полусезон в „А“ Републиканската хандбална група при жените с победа. Съставът на Веселина Златева се наложи в „Арена Сливница“ над едноименния тим с 31:26 (14:12).

Домакините реализираха първото попадение в срещата чрез Стиляна Павлова, но след това габровският отбор записа серия от шест безответни попадения и взе добър аванс. С добра игра в минутите до почивката, съставът на Мариела Иванова успя да намали изоставането си до два гола - 12:14. Второто полувреме тръгна с размяна на попадения. След това в рамките на 10 минути „Бъки“ реализира 9 гола срещу два на „Сливница“ и сложи край на интригата. Добрата игра на домакините в заключителните минути им помогна само да направят загубата си по-почетна - 31:26.

Мари Томова наниза 11 гола за успеха, Стефани Петрова добави 5, а 4 пъти за успеха се разписа Карина Съменова. За домакините от „Сливница“ 10 гола реализира Анита Костадинова, 8 – Стиляна Павлова.

„Играта ни беше на приливи и отливи. Допуснахме много грешки, имаше и лоши стрелби, но най-важното е, че взехме двете точки“, коментира лаконично след срещата Веселина Златева.

Във временното класиране „Бъки“ заема третото място 8 точки. Лидер е отборът на „Свиленград“ с пълен актив от 12 точки, а втори е „Етър 64“ (Велико Търново) с 10 точки.

В следващия кръг „Бъки“ ще играе със „Спартак“ (Плевен). Мачът ще се състои в зала „Орловец“ в неделя, 31 януари, от 17 часа.