КСО „Узана“ започна годината с отборен трофей

142425033 179848533890638 6265254903294308012 nГабровският клуб по спортно ориентиране „Узана“ спечели дебютното издание на Купа „Троян“. Надпреварата по ски ориентиране даде началото на богатия годишен календар на Българска федерация по ориентиране за 2021 година.

Купа „Троян“ се проведе в два състезателни дни, със стартове на къса и средна дистанция в близост до Беклемето, а класирането бе по общо време от двата дни.

В комплексното подреждане КСО“ Узана“ събра 115 точки, с 30 повече от „Браун тим“ (Велико Търново). Трето място с 60 точки зае „Академик“ (Варна).

Общо от състезанието възпитаниците на треньорите Елеонора Николова и Петко Игнатов завоюваха 4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови отличия.

Мартин Пенчев зае престижното трето място в надпреварата при Мъже-елит. Второ време на късата дистанция и трето в средната му осигуриха място на почетната стълбичка.

Габровският клуб имаше абсолютно превъзходство в женския пол при подрастващите. Никол Иванов, Моника Кирилова и Сиана Митева окупираха тройката при Жени-12, Анна Марея Игнатова и Ясемин Занкова заеха първите две места при Жени-16, а Цвета Комитска и Симона Виденова са първа и втора при Жени-18.

При момчетата Мартин Флоров завоюва злато в групата на 12 годишните, Теодор Петков е трети при Мъже-14, а Йордан Тихомиров и Александър Генев се класираха втори и трети при Мъже-18.

141616949 712714612764957 5978980762004710557 n

Купа „Троян“ беше подготовка за Държавното първенство по ски ориентиране за всички възрасти, което ще се проведе от 3-ти до 7-ми февруари на Юндола.