„Чардафон“ започна годината със загуба в Шумен

130092631 1448599542138801 1587163289107446948 oХандбалният „Чардафон“ започна със загуба втория полусезон в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от 12 кръг воденият от Христо Данаилов състав отстъпи като гост на борещия се за шампионската титла през този сезон тим на „Шумен 61“.

Мачът в „Арена Шумен“ премина изцяло под контрола на домакините, в чиито редици вече е и най-добрият играч в родното първенство в момента - Бранимир Балчев. Воденият от Чавдар Чернев състав поведе още от началните минути. „Чардафон“ запази интригата до средата на полувремето, като поддържаше разлика от един-два гола, но след това шуменци, със силни изяви именно на Балчев, успяха да натрупат разлика, която до почивката достигна 6 гола - 18:12. Началото на втората част беше кошмарно за „Чардафон“ и след серия от 13:1 между 20-та и 43-та минути „Шумен 61“ напълно уби интригата в мача. Това пък позволи на двамата треньори да дадат възможност за изява и на по-младите състезатели в съставите им. В минутите до края габровските хандбалисти успяха да намалят малко пасива до крайното 34:24.

Бранимир Балчев наниза 12 гола за победителите, с 6 се отчете Димитър Грозев. За „Чардафон“ Станислав Йорданов отбеляза 7 попадения, 6 пъти се разписа Марио Янчев, а 5 гола добави Павел Данаилов.

Във временното класиране габровският тим е на 6-та позиция с актив от 9 точки. Отборът на „Шумен 61“ е трети с 16 точки, с колкото е и вторият в подреждането - „Пирин 64“ (Гоце Делчев). Лидер със 17 точки е „Осъм“ (Ловеч).

В 13-я кръг „Чардафон“ ще приеме в зала „Орловец“ състава на „Левски“, който в изминалия кръг изненадващо измъкна точка на лидера в Ловеч. Мачът е в събота, 30 януари, от 17 часа.

„Чардафон“: Даниел Димитров-1, Павел Данаилов-5, Мирослав Денчев-2, Георги Асенов, Виктор Петров, Станислав Йорданов-7, Пенчо Пенчев, Роберто Тодоров, Марио Янчев-6, Валентин Робов-1, Пламен Иванов, Кристиян Колев, Павел Бобев-2, Мартин Тинчев.

Треньор: Христо Данаилов