„Бъки“ завърши полусезона с победа

128179885 3423379801110611 3485689104494612309 nЖенският тим на „Бъки“ постигна победа в последния кръг от есенния полусезон на първенството в „А“ РХГ. В зала „Орловец“ съставът на Веселина Златева надигра „Шумен 98“ с 28:20.

Гостенките започнаха по-добре срещата и почти до средата на първото полувреме водеха с 4:2. С шест поредни попадения „Бъки“ обърна резултата до 8:4 в 22-ата минута. Добра серия за момичетата на Десислава Илиева намали разликата до един гол – 10:9, но в последните три минути домакините  отново вкараха четири последователни гола и се оттеглиха на почивка с аванс от 14:9. В началните минути на втората част габровският отбор увеличи преднината си до 23:12. Последваха обаче десет минути без гол за домакините и това позволи на „Шумен 98“ да намали изоставането си до 23:18. За повече обаче гостенките нямаха сили и след 4:1 в последните две минути „Бъки“ затвори срещата при резултат 28:20.

Мари Томова отбеляза 5 гола за успеха, по 4 пъти се разписаха Екатерина Стефанова, Карина Съменова и Йоана Костова. За „Шумен 98“ 9 гола наниза Димка Предьова, 5 добави Кристина Иванова.

Отборът на „Свиленград“ ще зимува на върха в подреждането с пълен актив от 10 точки, след като вчера победи гостуващия „Етър 64“ с 24:20 (10:7). Търновки са втори с 8 точки, а Бъки е на трета позиция с 6.

„Бъки“: Айя Инджова, Надежда Иванова-1, Йоана Костова-4, Карина Съменова-4, Виктория Христова-1, Екатерина Стефанова-4, Цветелина Владимирова, Преслава Стойчева, Иванела Арнаудова, Милица Колева-3, Славомира Христова, Рени Еремиева-2, Емилия Самуилова-3, Моника Христова, Мари Томова-5, Стефани Петрова-3.

Треньор: Веселина Златева