„Чардафон“ се изкачи на пета позиция след победа над „Добруджа“

128166990 422660285531448 2630073451409333842 nОтборът на „Чардафон“ постигна трета победа в мъжката „А“ РХГ. В среща от 9-я кръг на първенството габровският тим се наложи над състава на „Добруджа“ (Добрич). Двубоят се игра пред празните трибуни на зала „Орловец“ и завърши при резултат 30:14.

Домакините доминираха изцяло в срещата. С попадения на Марио Янчев, Павел Бобев и Мирослав Денчев „Чардафон“ поведе с 3:0 още в началните минути и до края само увеличаваше преднината си. На почивката габровският състав имаше аванс от 8 гола – 17:9. Статуквото на терена не се промени и през втората част, въпреки че в отбора на домакините настъпиха ротации. Предвид сериозната разлика в резултата, Христо Данаилов даде възможност за изява и на по-младите състезатели в състава.

Над всички в състава на домакините беше неостаряващият Пламен Иванов. Опитният страж на „Чардафон“ имаше много висок процент на успеваемост в срещата, отрази и цели 5 (!) седемметрови наказателни удара. Топ реализатор с 8 точни попадение стана Станислав Йорданов, 5 гола добави Павел Бобев, а по 4 пъти се разписаха Павел Данаилов, Мирослав Денчев и Марио Янчев. За състава на Георги Андреев с 4 гола завърши Стилиян Стоянов, три пъти се разписа Евгени Костадинов.

Във временното класиране „Чардафон“ заема пето място със 7 точки. Начело с пълен актив от 14 точки е отборът на „Осъм“ (Ловеч) следван от „Шумен 61“ (12 т.), „Пирин 64“ (10 т.) и „Локомотив“ ГО (10 т.). „Добруджа“ остава на 8-ма позиция с 2 точки.

В 10-я кръг „Чардафон“ ще приеме шестия - „АСТИ-91“ (Хасково). Мачът е следващата събота, 5-ти декември, от 17.30 часа в зала „Орловец“.

„Чардафон“: Павел Данаилов-4, Мирослав Денчев-4, Георги Асенов-2, Виктор Петров, Станислав Йорданов-8, Пенчо Пенчев-1, Роберто Тодоров, Марио Янчев-4, Валентин Робов-2, Пламен Иванов, Денислав Събев, Павел Бобев-5, Мартин Тинчев.

Треньор: Христо Данаилов