„Чардафон“ изпусна „Добруджа“ като гост

CHAO DOBRUDJA 7Отборът на „Чардафон“ изпусна да вземе победата като гост над „Добруджа“ в мач от петия кръг на хандбалното първенство в „А“ РХГ. Макар и в камерен състав и без водещия си реализатор Димитър Петков, габровският тим измъчи максимално вицешампиона и до средата на второто полувреме водеше в резултата. В последния четвърт час обаче добруджанци успяха да направят обрат и да вземат победата с 23:20.

Първата част в зала "Русалка" премина в равностойна игра и размяна на голове. Даниел Димитров не успя да реализира 7 метрово наказателно хвърляне в последните секунди на полувремето и на почивката резултатът беше равен 9:9. В началните минути на втората част „Чардафон“ пропусна още един наказателен удар, но с последвали попадения на Пенчо Пенчев и Павел Данаилов поведе с 9:11. „Добруджа“ изравни при 12:12, габровският тим отново дръпна с поредни голове на Димитров и Данаилов (12:14) и отново се стигна до изравняване – 14:14. В 45-та минута „Чардафон“ за трети път взе аванс от два гола (15:17), но отново не успя да го запази и със серия от три поредни попадения домакините обърнаха резултата. Осем минути преди края се стигна до последното равенство в мача 18:18 и след 5:2 в заключителната част отборът на „Добруджа“ взе победата с три гола разлика – точно толкова, колкото бяха и пропуснатите 7 метрови хвърляния от габровския състав в срещата.

Даниел Димитров реализира 5 гола за "Чардафон", с по 4 завършиха Павел Данаилов, Христо Данаилов и Станислав Йорданов. За отбора на „Добруджа“ 8 гола реализира Йордан Михайлов, Георги Христов се отчете с 4.

„Чардафон“ ще има възможност за реванш след две седмици в Габрово. Тогава двата състава ще се срещнат в мач от I кръг на турнира за Купа България. Преди това Христо Данаилов и съотборниците му ще приемат състава на „АСТИ-91“ (Хасково) в шестия кръг от първенството. Мачът е идната неделя, 17 ноември, от 17 часа в зала „Орловец“.

„Чардафон“: Слав Колев, Пламен Иванов, Павел Данаилов-4, Мирослав Денчев-1, Даниел Димитров-5, Христо Данаилов-4, Станислав Йорданов-4, Мариян Кирмагов, Даниел Грозданов-1, Пенчо Пенчев-1.

Водач: Милена Иванова