Девойките до 17 години на ДЮФК „Янтра 2013“ с второ място в последния турнир за есента

devoiki 17 GabrovoДЮФК „Янтра 2013“ зае второ място в последния за есента турнир за девойки до 17 години. Надпреварата се проведе на терена с изкуствена трева в СК „Христо Ботев“ с участието на четири отбора.

В първата среща домакините на проявата направиха нулево реми с отбора на „Боруна“ (Царева ливада). „Буквално и преносно проспахме мача. Въпреки че създадохме поне 5-6 100-процентови голови положения, не успяхме да отбележим гол и единствено ние сме си виновни за лековато отношение, с което пропиляхме възможността за победа“, коментира треньорът на габровския тим Радомир Николов.

В мач №2 „Янтра 2013“ се наложи с 1:0 над отбора на ЖФК „Варна“. Йоана Борисова донесе победата, след заучена комбинация при изпълнение на ъглов удар в 6-та минута. Като цяло мачът беше равностоен, с голови положения и пред двете врати и няколко пъти стражът на домакините Цветелина Владимирова трябваше да се намесва решително.

В последния двубой габровският тим срещна състава на „Севлиево Лейдис“, който преди това беше записал победи над „Боруна“ и „Варна“. Така сблъсъкът между отборите на двата съседни града се превърна в своеобразен финал за първото място. Виктория Вилиянова изведе „Янтра 2013“ напред с хубаво попадение от пряк свободен удар в 20-а минута. Четири минути преди края на редовното време обаче севлиевки успяха да възстановят равенството, след изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на домакините. Преди това „Янтра 2013“ пропусна да реши мача в своя полза. В 29-та минута габровският тим получи правото да изпълни 11 метров наказателен удар, но Йоана Борисова пропусна от бялата точка.

„Нямам думи да опиша колко удовлетворен се чувствам от това, което показаха момичетата. Перфектно представяне пред собствена публика, която между другото беше чудесна. Бяхме на 5 минути от това да вдигнем трофея за първото място, но по-важното е, че играхме много хубав и атрактивен футбол“, коментира Радо Николов.

Съставът на „Янтра 2013“: Цветелина Владимирова, Виктория Вилиянова, Ивелина Рангелова, Надежда Иванова, Благовеста Ненова, Екатерина Карловска, Преслава Василева, Миглена Георгиева, Радослава Георгиева, Габриела Генчева, Александра Маринова, Гергана Хубанова, Камелия Таукова, Катрин Колева, Кристияна Андреева, Християна Илиева, Виктория Иванова, Мелек Сеид, Йоана Борисова-капитан.