„Чардафон“ се върна на победния път с успех срещу „Фрегата“ в Бургас

CHAO FREGATA 6Мъжкият отбор на ХК“Чардафон“ се върна на победния път седмица преди решаващите двубои от финалния турнир за Купа България. След двете поредни поражения от шампиона „Локомотив“ (Варна) и вицешампиона „Добруджа“ (Добрич), воденият от Христо Данаилов тим надигра като гост състава на „Фрегата“ (Бургас) в изтеглен мач от предпоследния 18-и кръг на редовния сезон в "А" РХГ. С успеха „Чардафон“ се завърна на второто място във временното класиране, изпреварвайки с точка състава на „Спартак“ (Варна), който допусна домакинска загуба от „Осъм“ (Ловеч) с 23:27. Варненци обаче са с мач по-малко. Четвърти, на две точки зад „Чардафон“, е тимът на „Добруджа“, който пък е с три по-малко изиграни срещи.

В бургаската зала „Младост“ „Чардафон“ реши всичко през втората част. Първото полувреме беше за домакините, които излязоха напред след 10-та минута и 5 преди края на частта имаха аванс от 4 гола – 12:8. На почивката „Фрегата“ водеше с 15:12. Габровският тим започна ударно при подновяването на играта и след серия от пет поредни попадения, четири на Димитър Петков и едно на завърналия се в игра след контузия Георги Николов, поведе със 16:17. Между 12-та и 20-та минута "зелените" направиха още една добра серия от 2:6 и дръпнаха в резултата с три гола (27:23). В оставащото време Христо Данаилов и съотборниците му умело запазиха аванса си и краят дойде при резултат 22:26. Димитър Петков се разписа 8 пъти за успеха, 7 попадения добави Христо Данаилов, а Георги Николов завърши с 4. За домакините 10 гола отбеляза Росен Колев.

В събота и неделя предстоят срещите от финалната фаза на турнира Купа България. Домакин на проявата е носителят на трофея „Локомотив“ (Варна), а двубоите ще се играят в залата в град Кубрат. „Чардафон“ за пръв път достига до заключителната фаза на турнира и ще се бори за медали. На полуфинала габровският тим ще срещне традиционно неудобния му съперник - „Добруджа“. Мачът е от 17 часа в събота. Преди него, от 15.00, е другият полуфинал, който ще противопостави варненските „Локомотив“ и „Спартак“. В неделя от 11 часа е мачът за третото място, а финалът ще започне в 13.00.

„Чардафон“: Слав Колев, Георги Николов-4, Мирослав Денчев-2, Десислав Трендафилов, Христо Данаилов-7, Цветелин Христов, Димитър Петков-8, Евлоги Вълчанов-1, Петко Петков-2, Пенчо Пенчев-1, Стефанос Захов-1, Никола Николов, Николай Цветков.