Пет медала за габровските мастърс атлети от Балканиадата в Сърбия

MASTERS SERBIA 2018Пет отличия спечелиха габровските лекоатлети от провелото се в сръбската столица Белград Балканско първенство за състезатели над 35 години на закрито. 3-то издание на Балканиадата се състоя в новата лекоатлетическа зала „Атлетска дворана“ с участието на повече от 400 състезатели.

Шампион с балкански рекорд в бягането на 60 метра в новата възрастова група 45-49 годишни стана Живко Желев. Състезателят на АК „Орловец 93“ спря хронометъра в „Атлетска дворана“ на 7.43 секунди. В същата дисциплина, но при 35-39 годишните, Николай Пенов се класира 5-и със 7.69 сек., а в най-многолюдната група - 55-59 годишни, Петьо Христов, след неприятна контузия преди старта, завърши 9-ти (8.68 сек). Сребърен медал завоюва Владимир Христов от надпреварата на 3000 метра спортно ходене във възрастовата група 45-49 годишни. Времето, което регистрира, бе 25:02.72 минути. За бронзово отличие се пребори Алекси Чиликов от състезанието на скок дължина при 50-54 годишните с резултат от 4.47 метра. Чиликов участва и в дисциплината скок височина, в която се нареди 6-и с 1.57 метра. Също на скок височина и в същата възрастова група Константин Киров остана на 3 сантиметра от медала и се класира четвърти с 1.57 метра, Борислав Дянков пък зае пето място на дълъг скок във възрастовата група 55-59 годишни с 4.23 метра.

Живко Желев и Николай Пенов участваха и в щафетите на България на 4 х 200 метра, които завоюваха втори места. Пенов бяга на трети пост в отбора на 35-44 годишните заедно с Мариян Стоянов, Слави Павлов и Михаил Бозуков. Живко Желев пък беше последен пост на българския тим при 45-54 годишните. Негови съотборници бяха Никола Петков, Латин Петров и Свилен Митрофанов.