Община Габрово

Общински спортни имоти

37 са номинираните за Спортист на Габрово`2017

SPORTIST GABROVO37 състезатели, представители на 16 вида спорт, намериха място в номинациите за Спортист на Габрово`2017. Предложенията вече са направени и се очаква гласуването на лицензираните клубове в града, които с вота си ще определят топ 10 на община Габрово за отиващата си година.

Десятката за 2017-а ще бъде само една, тоест няма да има разделяне на подрастващи и мъже и жени. 18 клуба са подали предложения за свои състезатели, които са постигнали значими резултати през 2017-а. Номинирани са:

Шампионът на България от автомобилния шампионат по планинско изкачване в клас НС3 Стефан Стоев и шампионите на „Рали спринт“ Пламен Георгиев и Габриела Георгиева от АСК „АРА Моторспорт“;

Звездата на България в ендуро спорта Теодор Кабакчиев от „Екстрйм Тойота Венци“;

Националният шампион по вдигане на тежести при юношите Ивайло Иванов от СКВТ “Михаил Петров“;

Бронзовият медалист от световното първенство за атлети с физически увреждания Християн Стоянов, държавният шампион на 2000 метра по крос кънтри при девойките Ния Вичева и бронзовата медалистка с отбора на България от балканското първенство по крос при девойките до 20 години Девора Аврамова от АК“Орловец 1997“;

Златната медалистка от Националния шампионат в зала на скок височина Ива Димова и вицешампионът на 60 метра с препятствия при юношите Денислав Драшков от ЛК „Тот атлет“;

Носителят на Купа България по бокс при мъжете и национален състезател Пламен Петков, бронзовият медалист от Държавното лично първенство за мъже Васил Гърбов и шампионката при девойките Александра Емануилова от БК „Чардафон“;

Медалистките от държавните шампионати по бокс за жени и девойки Надежда Орлинова, Симона Иванова и Магдалена Минева от БК „Габрово 91“;

Медалистите от световното и европейското първенство по Шотокан Карате-до на  SKDUN Иван Димитров и Дамян Ройбов от КК „Янтра“;

Призьорите от множество колоездачни надпревари Гавраил Стефанов и Мартин Маринов от КК“Янтра-Исполин“, Петко Димитров, Калин Митев и Васил Денчев от КК „Underground riders“;

Вицесветовните шампионки при девойките до 21 години в дисциплината батут-синхрон Христина и Мариела Пеневи и държавният шампион при юношите Михаел Митев от СКАБ „Акро-арт“;

Участниците на световни и европейски първенства по ориентиране Мартин Пенчев, Михаил Михайлов и Ева Симеонова от КСО „Узана“;

Теди Мадемова от клуба по спортна стрелба „Габрово“;

Европейската шампионка и двукратна бронзова медалистка от световното първенство по киокушин при девойките Валерия Лозанова от СК „Надежда“;

Медалистите от държавни първенства по таекуон-до Александра Филчева и Николай Златев от СК „Некст“;

Капитанът на отбора по Ръгби 7 при децата до 14 години на РК“Янтра“ - Георги Василев;

Бронзовата медалистка от европейското първенство по хандбал за девойки Мадлен Тодорова от ХК „Бъки“;

Трима от спечелилите исторически бронзови медали от мъжкото хандбално първенство с екипа на ХК“ Чардафон“ - Слав Колев, Радослав Иванов и голмайсторът на шампионата Димитър Петков.

В категорията „Треньор на годината“ номинациите са девет. Те са за Даниел Петров (КК Янтра-Исполин), Петя Панчева (ХК Бъки), Драгомир Тотев (БК Чардафон), Смилен Кабакчиев (Екстрийм Тойота Венци), Красимир Илиев (СК Надежда), Григор Гутев (ЛК Тот атлет), Ивайло Аврамов (СК Некст), Христо Йорданов (ХК Чардафон) и Георги Петков (РК Янтра).

Ще бъде определен и най-добре представил се отбор от колективните спортове.

Гласуват лицензираните спортни клубове в града. Всеки от тях определя своя десятка, като съответно първия в нея получава 10 точки, втория - 9, третия - 8, четвъртия-7 и т.н. Важно условие е, че клубовете нямат право да гласуват за свои състезатели. След събирането на всички анкетни листи се сборува общият резултат и стават ясни десетимата спортисти получили най-много точки.

Церемонията по награждаването на най-добрите десет в община Габрово за 2017-а ще се състои на 20-и декември от 18 часа в зала „Възраждане“.  

    archive