За втора поредна година „Чардафон“ ще спори за титлата в ББЛ „Б“ група Център

Chao B 2022Една от поставените в началото на сезона цели от амбициозния наставник на баскетболния „Чардафон“ Антонио Станков вече е изпълнена и възпитаниците му, състезаващи се в Българската баскетболна лига „Б“ група – зона Център, се класираха на финал. Младите габровски баскетболисти победиха търновския „Ударникъ“ със 73:50 в зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица и затвориха полуфиналния плейоф с 2:0 победи.

В първата среща, играна преди две седмици в Троян, тимът ни се наложи с 84:76. Така „Чардафон“ ще има възможност да защитава титлата си от миналата година, която спечели с победа във финала във Велико Търново над плевенския „Предаторс“ с убедителното 92:66.

Макар и без важни фигури като капитана Цветомир Минев и високия 204 сантиметра Мартин Миланов, който се контузи на тренировка в петък, „Чардафон“ диктуваше изцяло събитията мач №2 от полуфиналния плейоф. Габровските момчета бяха под напрежение само в началните минути, но след това наложиха пълен контрол и взеха добър аванс още през първата част, завършила при резултат 23:9. До почивката тимът ни увеличи преднината си на 17 точки – 40:23. Стабилната игра на „Чардафон“ в защита продължи и след паузата и разликата достигна до 28 точки в края на третата четвърт – 33:61. След това момчетата на Антонио Станков спокойно доиграха последните 10 минути, преди сирената да фиксира финалното 73:50.

„Надиграхме категорично отбора на „Ударникъ“. Изненадахме ги с личната защита, която променихме спрямо първата среща и от там дойде разликата. Ограничихме съперника до 50 точки, което е доста добър показател за мъжко ниво. В нападение бяха спазени всички указания, но защитата беше оръжието ни в този мач и съм много доволен от всички – коментира след срещата Антонио Станков.

Стефан Бакалов наниза 26 точки за победата и овладя 9 борби под кошовете. С дабъл-дабъл се отчете Красимир Александров – 15 точки и 12 борби, с 14 точки завърши Николай Георгиев.

„Целта е изпълнена, на финал сме отново. Разликата е, че този път стигнахме до тук с отбор съставен само от юноши на клуба и само едно-две по-големи момчета. Благодаря им за това, което правят, защото този сезон е изключително натоварен за тях. Имаме мачове през два-три дни, дори нямаме възможност за тренировки понякога, а за момчета по на 16-17-18 години това си е доста и заради липсата на време за възстановяване  може би се получиха и някой контузии.  Чакаме датата за финала, а в спора за трофея искам от момчетата да излязат и да се забавляват. Ако се подготвим добре през следващите две-три седмици и изпълним всичко така, както трябва, може и да ликуваме като победители“, пожела си младият специалист.

В битката за титлата в ББЛ „Б“ група на зона Център „Чардафон“ ще срещне непобедения през сезона до тук „Дрийм тийм“ (Троян), който спечели другия плейоф също с 2:0 срещу втория отбор на „Локомотив“ (ГО). Финалът ще бъде в една среща, а денят и мястото на провеждането ѝ ще бъдат определени допълнително.