Трета шампионска титла за ХК „Бъки“, 16 годишните също са №1 в България

BAKI 16 ChampionХК „Бъки“ продължава да трупа шампионски трофеи в чест на 20-годишнината от основаването на клуба. След женския тим на клуба и девойките до 19 години, титлата спечелиха и девойките до 16 години, водени от треньорката Петя Панчева. Габровските момичета триумфираха във финалния турнир от първенството, който се проведе от неделя в спортна зала „Орловец“.

В битка за медалите се впуснаха осем отбора, които в първата фаза бяха разпределени в две групи. „Бъки“ попадна в група „Б“, заедно с тимовете на „Етър 64“ (Велико Търново), „Панагюрище“ (Панагюрище) и „Албатрос“ (Бургас).

Домакините започнаха с разгромна победа над „Етър 64“. Още до почивката „Бъки“ вече водеше с 20:5. През втората част габровските хандбалистки нанизаха нови 26 попадения и допуснаха само едно във вратата си за финалното 46:6. Последва победа с 32:16 над „Панагюрище“, на полувремето 13:9 и успех с 32:26 (17:11) срещу бургаския „Албатрос“.

Като първенец в групата отборът на „Бъки“ срещна на полуфиналите втория от група „А“ – „Шумен 98“. Габровските момичета си осигуриха комхфортен аванс още до почивката, която дойде при резултат 18:9. Разликата се запази и през втората част за крайното 24:32. Стефани Петрова реализира 12 гола за успеха, 6 добави Ема Иванова, 5 – Иванела Арнаудова. В другия полуфинал „Ники спорт“ (Сливница) измъкна победа с 23:21 срещу „Албатрос“ (9:9) и също се стигна до мача за титлата. Финалът беше оспорван. След размяна на голове през първите 25 минути, „Бъки“ се оттегли на почивката само с два гола аванс - 12:10. В началото на втората част разликата се увеличи на четири гола, но след серия от 1:5 момичетата на Мариела Иванова съумяха да изранят при 17:17. В края обаче домакините показаха по-здрава психика, успяха отново да излязат напред и след финалното 23:19 ликуваха с титлата.

Стефани Петрова реализира 10 гола за победата, по 4 отбелязаха Иванела Арнаудова и Илияна Борисова. За състава на „Ники спорт“ 8 попадения наниза Симона Петрова.

BAKI 16 Champion 2

Стефани и Иванела намериха място и в идеалната седмица на първенството, като първата взе и голмайсторският приз с общо 58 точни попадения в петте мача, които изигра отборът на „Бъки“.

BAKI 16 Champion 1

Шампионки на България при девойките до 16 години са: Айя Инджова, Ема Иванова, Вероника Стефанова, Гергана Георгиева, Илияна Борисова, Иванела Арнаудова, Надежда Иванова, Моника Димитрова, Ева Николаева, Цветелина Владимирова, Преслава Стойчева, Вероника Кънчева, Стефани Петрова, Жаклин Колева.

Треньори: Петя Панчева, Лидия Ковачева, Мадлен Тодорова