Нова порция отличия за състезателите на АК „Орловец 93“

NV2018 161Продължава великолепното представяне на лекоатлетите от клуб „Орловец 93“. Възпитаниците на треньора Веселин Георгиев записаха нови призови класирания в две състезания, проведени в Горна Оряховица и Варна.

В горнооряховския шосеен пробег Мемориал „Димитър Велиславов - Мики и Иван Димитров“ с медали се окичиха Ева Петкова, Маргарита Радева и Девора Аврамова. Ева участва в по-горна възрастова група – девойки младша, и беше най-бърза в надпреварата на 1200 метра (3:53:08), като изпревари с близо минута втората – Наталия Кременска (Черно море – Атлетик, Варна). С по-големи се състезава и Маргарита Радева, която стартира при девойките старша възраст на 2400 метра. Тя завърши втора, с време 8:52:06 минути, изпреварена единствено от две години по-голямата Силвия Георгиева (СКЛА Евър, Варна). Третото място зае съотборничката на Маргарита – Девора Аврамова (9:18:04). Девора грабна и още един медал от състезанието – златен, от старта при щафетите на 2х4х600 метра, в който участва със Стоян Владков (СКЛА Дунав,  Русе). При момичетата под 14 години на 600 метра Ивайла Ченкова се класира на шесто място (1:58:07), а при момчетата под 16 години на 1200 метра Асен Статев е шести (3:38:44), а Кристиян Станчев – 10-и (3:52:06).

Още четири медала лекоатлетите на „Орловец 93“ завоюваха край морето, на лекоатлетически крос “Варна“. С рекорд на трасето – 2.57 минути Ева Петкова спечели старта при девойките под 16 години на 1000 метра. Първо място с рекорд записа и Девора Аврамова при девойките старша възраст на 3000 метра - 9:59.7 минути. При младшата възраст на 2000 метра Маргарита Радева финишира втора с 6:32:1 минути, а при момчетата под 16 години на 2000 метра Асен Статев зае трето място с 5:54 минути.