Нова победа за Васко Денчев

DHОще една победа през сезона записа талантът на колоездачен клуб „Underground riders“ Васил Денчев. Един от най-добрите родни състезатели в дисциплината даунхил взе участие в традиционното за град Ловеч  велосъстезание „Деца на Колела“. Надпреварата се провежда за четвърта поредна година в началото на месец септември, като част от спортния календар на града.

Тази година състезанието за първи път беше в два последователни дни и предизвика интереса на над 100 деца и младежи от цялата страна. Участниците бяха на възраст от 3 до 18 години, а организаторите на събитието се бяха постарали да направят състезателните трасета за всички възрастови групи максимално интересни и предизвикателни. Надпреварата при децата между 10 и 16 години в трите възрастови групи 10-12, 13-14 и 15-16 бе и четвърти кръг от Детските Байк Серии за 2017 и донесе точки на победителите за генералната ранглиста.

Трасето за състезанието бе с дължина около 1 км и бе изпълнено с множество разнообразни елементи. Васко беше най-бърз при най-големите, 17-18 годишни, и се спусна за 1.24.91 минути. Със секунда и 3 десети по-бавен беше представителят на домакините Иво Тошев, а на 1.8 секунди от времето на Денчев остана Звезделин Вергилов от Плевен. Съотборникът на Васко, Антонио Андреев, се класира пети.

Още трима състезатели представиха „Underground riders“ в Ловеч. В групата на 15-16 годишните Мартин Силвестров остана на нищожните 3 десети от бронзовата позиция и завърши 4-и. В същата възрастова група Стефан Николов е 9-и, а при 13-14 годишните Николай Недев зае 12-о място.

events bg 2017 kids on bike report 03

В „Деца на Колела 2017“ индивидуално участваха и още няколко момчета от Габрово. Най-добре от тях се представи Иван Колев, който зае 3-о място при децата на възраст 10-12 години. При 13-14 годишните Данаил Минков изпусна бронза с по-малко от секунда, Валентин Милчев е 11-и, Кристиян Караджов – 17-и, Димитър Станчев – 19-и, а Теодосий Гатев – 23-и. При юношите на възраст 15-16 години Маноел Барабарски се класира 12-и, а при 17-18 годишните Андреан Димитров и Ивайло Пешев са 8-и и 11-ти.