"Чардафон" завърши сезона в „А“ РХГ на пето място

Chao Levski 1Хандбален клуб „Чардафон“ завърши първенството в мъжката „А“ Републиканска хандбална група на пето място. Воденият от Христо Данаилов състав спечели точка при гостуването си на „Добруджа“ (Добрич) в последния кръг от шампионата и измести от петото място „Спартак“ (Варна), който пък отстъпи при визитата си на „Локомотив“ в Горна Оряховица с 25:27.

„Чардафон“ и „Спартак“ завършиха с равен актив от точки – по 18, но габровският тим зае по-предната позиция заради по-добри резултати в директните двубои.

Всъщност „Чардафон“ изпусна победата в Добрич. Съставът ни водеше с 13:9 след първата част и с 5 гола разлика в 50-та минута – 21:16. В края обаче избраниците на Христо Данаилов се отпуснаха, направиха доста грешки в нападение и позволиха на домакините да се върнат в мача със серия от 1:6. В последната минута топката беше във владение на „Чардафон“, но отборът ни не успя да реализира. Удар на Мирослав Денчев секунда преди сирената срещна гредата и двубоят завърши при равенство 22:22.

Със 7 гола завърши Станислав Йорданов, 5 пъти се разписа Марио Янчев.

Шампион за 2021 година при мъжете е отборът на „Шумен-61“. Сребърните медали взеха играчите на „Осъм“ (Ловеч), а бронзови медалисти са хандбалистите на „Локомотив“ (Горна Оряховица). На четвърто място завърши „Пирин-64“ (Гоце Делчев). След „Чардафон“ и „Спартак“ се наредиха отборите на „Левски“ (гр.Левски), „Добруджа“, „АСТИ-91“ (Хасково) и „Локомотив“ (Мездра).