Седем призови места от Националното първенство за малките каратеки на “Янтра“

166304847 1617628135098385 305722906199518677 nЧетирима малки състезатели на КК „Янтра“ донесоха на клуба седем призови места от проведеното в „Асикс Арена“ в столицата Национално индивидуално и отборно първенство по Шотокан карате - до за деца до 12 години.

В индивидуалните надпревари три пъти на подиума се качи Сиана Неделчева. Възпитаничката на треньора Владимир Вътев завоюва златни отличия на Асай-Рю ката при 10-11 годишните момичета с 6-4 кю и на Санбон кумите. На Шотокан ката се класира втора. На най-високото стъпало на почетната стълбичка се качи и Емилиян Лечев. Той зае първо място в надпреварата на Санбон кумите при 7-9 годишните, а на Шотокан ката получи трета оценка. Бронзов медал заслужи и Андрияна Иванова от дисциплината Санбон кумите при 7-9 годишните момичета.

КК „Янтра“ записа и едно трето място отборно на ката при момичетата на възраст от 7 до 11 години - 3 кю. Донесоха го Сиана Неделчева, Андрияна Иванова и Анна Новикова.

В комплексното класиране КК „Янтра“ зае пето място от 17 отбора, спечелили отличия от първенството, с 3 златни, един сребърен и 3 бронзови медала.

Треньорът на габровските каратеки Владимир Вътев благодари на всички участвали състезатели за доброто им представяне, както и за съдействието от страната на техните родители.