Ориентировачите на КСО „Узана“ рестартираха сезона с купа

ORIENTEERINGОриентировачите на КСО „Узана“ спечелиха купата в първото състезание след подновяването на състезателния сезон. Надпреварата за Купа „Идеал Стандарт“ се проведе в рамките на два дни районите около селата Горско Сливово и Кърпачево, община Летница.

На старт застанаха представители на 24 клуба от страната. Те се състезаваха на средна и дълга дистанция, а класирането беше по общо време от двата състезателни дена.

КСО „Узана“ завоюва 7 златни, 4 сребърни и 3 бронзови отличия, както и първото място в комплексното отборно подреждане по точки. Със злато се окичиха Силвия Шандуркова – в елитната група при жените, Алекс Сархачев (М12), Теодор Петков (М14), Александър Генев (М18), Никол Иванова (Ж12), Цвета Комитска (Ж18) и Юлия Христова (Ж60). Втори места заеха Косара Ботева (Ж21), Ясемин Занкова (Ж16), Анна Тюфекчиева (Ж35) и Стоян Дачев (М35). Трети се класираха Димана Маринова (Ж21), Рая Христова (Ж14) и Миглена Гатева (Ж35).

Комплексното класиране след КСО „Узана“ се наредиха  отборите на „Сърнена гора“ (Стара Загора) и „Север“ (Плевен).

На 11 и 12 юли CKO „Бачо Киро - 94” (Дряново), Туристическо Дружество „Бачо Киро” (Дряново) и КСО „Узана“ (Габрово) съвместно ще организират две надпревари – за Купа „Дряново“ и Купа „Габрово“. Седмица по-късно в община Попово ще се проведе Държавното първенство по колоориентиране.