Приключи третото завъртане в групите на турнира по минифутбол

Day 8Изиграха се и последните три мача от третия кръг в предварителните групи на 28-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово.

В група III втора победа постигна отборът на „Extra stars“. „Звездите“ измъкнаха трите точки в двубоя срещу „Мърси“, като се наложиха с 2:1. Мартин Ботев изведе тима си напред в 5-та минута, в 7-та Ивайло Недялков възстанови равенството, а в 10-та Томислав Колев реализира второто попадение за „Extra stars“, което се оказа и победно. Успехът изведе младите звезди на първото място в класирането с 6 точки и по-добра голова разлика от „Карата ауто“. „Мърси“ е на четвърта позиция в подреждането с 3 точки от три мача.

В група IV здрав двубой направиха отборите на „Веспа“ и „ММ Севлиево“. След динамична и атрактивна игра, на почивката резултатът беше равен – 1:1. Альоша Илиев даде аванс на „ММ Севлиево“ в 9-та минута, а в 10-та Атанас Георгиев изравни с удар от малък ъгъл. Минута след подновяването на играта за втората част Георги Василев заби свирепо воле след центриране от ъглов удар и отново даде аванс на „ММ Севлиево“. Опитите на „Веспа“ отново да възстанови равенството бяха парирани от вратаря Илия Кънчев и с още два гола в края на срещата, реализирани от Альоша Илиев, „ММ Севлиево“ си осигури крайния успех с 4:1. Това беше първа победа в тазгодишното издание на турнира за селекцията на Михо Боев, а „Веспа“ остана без точка след три изиграни мача и вече няма шанс да продължи в следващата фаза.

Day 8 1

Втора победа в групата постигна отборът на „ВиК“. „Водните“ надиграха с 4:0 състава на „Рио“. Интересното беше, че и четирите гола паднаха в последните 8 минути на срещата. До тогава съставът на „Рио“ удържаше точката. Иван Лесев разпечата вратата на съперника в 32-та минута, а в 33-та резултатът вече беше 3:0 след два бързи гола на Милен Панчев. В 36-та управителят на ВиК – Габрово Владимир Василев от дузпа оформи крайното 4:0. С 6 точки от три мача „ВиК“ излезе на втора позиция в групата, а отборът на „Рио“ е четвърти с 3.