Виктор Бориславов в Топ 3 на BMU Европейския шампионат

VIKTOR BMU Champ 1Габровският мотокросист Виктор Бориславов приключи на трето място сезона в BMU Европейския шампионат по мотокрос в клас МХ85. Последният, 6-ти кръг от календара на Балканския шампионат се проведе в Чиолпани, Румъния, на трасето на добре познатия румънски МХ1 ас Адриан Радуца, което в миналото е посрещало и прояви от световен ранг.

Пистата на Радуца, както е известна в мотокрос средите, е доста привлекателна, комбинация от пясък и глина.

В клас МХ85 се състезаваха 12 пилоти от България, Румъния и Молдова. Виктор Бориславов (Мотоспорт, Варна, КТМ) даде второто най-добро време в тренировките след местния ас Мариус Поповици (Top сross TCS Otopeni, Ямаха). В двата състезателни манша обаче ученикът от ПГТ „Пенчо Семов“ зае четвърти места. Тройката оформиха Мариус Поповици, Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ) и Золтан Ордог (Top сross TCS Otopeni, Ямаха).

36-те точки, които Бориславов спечели в Румъния, му бяха достатъчни да задържи третото си място в крайното подреждане за BMU Европейския шампионат. Първенец стана Християн Георгиев с 243 точки, следван от Золтан Ордог (195 т.). Виктор завърши със 161 точки в актива си, като трябва да се отбележи, че габровският талант пропусна един от стартовете през сезона – в Сърбия, заради контузия в рамото. Четвъртото място в крайното подреждане зае Поповици със 137 точки.

В Републиканският шампионат битката продължава, като до края на сезона предстоят още два старта – в Айтос на 20-ти октомври и в Благоевград на 10-ти ноември. В класирането води Християн Георгиев с актив от 334 точки, Виктор Бориславов, който спечели последния кръг в Левски, е втори с 274 т., а трети - Живко Иванов с 245 т.