ОФК „Янтра 2019“ записа загуба на старта в Елитната U19, в сряда приема "Лудогорец"

FOOTBALL ballОтборът на обединения габровски клуб „Янтра 2019“ започна със загуба новия сезон в Елитната юношеска група U19. В среща от I кръг тимът ни отстъпи с 1:3 при визитата си на „Монтана 1921“. Двубоят се игра при 36-градусова жега, която затрудни футболистите и от двата тима.

Домакините поведоха в 27-та минута чрез Денис Димитров, който беше оставен непокрит в наказателното поле и с удар от около 10 метра не остави шансове на вратаря Николай Мънчев. „Янтра 2019“ можеше да изравни моментално, но стражът на домакините Петър Петров спаси удар от 3-4 метра на Християн Радославов. В 58-та минута Георги Миланов направи добавка след спасяване на Мънчев и покачи на 2:0. В 72-та минута Радославов изведе добре Антонио Обрешков и той се разписа с диагонален удар за 2:1. Отборът ни беше много близо и до изравняването три минути по-късно, но този път Петров се намеси стабилно и не позволи на Обрешков да реализира второ попадение.  В 82-та минута реферът Стилян Колев проспа нарушение срещу Ивелин Георгиев в половината на домакините, те организираха бърза контраатака, завършена с гол от Любомир Веселов и това сложи точка на спора - 3:1.

„Стана двуостър двубой с открит, директен футбол. Напрежението и в двата състава бе на лице, като за първи мач. Ако бяхме съумели да реализираме своите положения, резултатът щеше да бъде положителен за нас, но в този мач шансът не беше на наша страна. Доволен съм от старанието и желанието на всички момчета. Има обаче още какво да се желае в игрови аспект“, коментира след срещата Веселин Антонов.

Неговите възпитаници няма да имат много време за почивка, тъй като следващият кръг от първенството е само след два дни – в сряда. „Янтра 2019“ ще има трудно първо домакинство, тъй като на стадион „Христо Ботев“ ще гостува вицешампионът в Елитната U19 за миналия сезон „Лудогорец 1945“ (Разград).  Разградчани допуснаха поражение с 0:1 у дома от „Ботев“ (Пловдив) в първия кръг и ще бъдат крайно амбицирани за успех в Габрово. Мачът е от 18 часа.

„Ще бъде изключително труден мач срещу един от водещите отбори в тази възраст в България. Ние ще бъдем мобилизирани и отговорни. Момчетата са готови да дадат всичко от себе си и се надявам на позитивен резултат“, пожела си преди срещата наставникът на „Янтра 2019“.

ОФК „Янтра 2019“(U19): Николай Мънчев, Михаил Йосифов, Валери Радославов (капитан), Ивелин Георгиев, Християн Радославов (82 Йордан Иванов), Антонио Обрешков, Мартин Ботев, Мартин Ширтев (53 Денис Дачев), Асен Асенов (87 Божидар Радев), Денислав Петков (60 Даниел Генчев), Георги Петракиев

Треньор: Веселин Антонов