Елитната на ОФК „Янтра 2019“ направи 3:4 срещу дубъла на „Етър“ в последната контрола

FOOTBALL ballОтборът на ОФК „Янтра 2019“, който ще участва в Елитната юношеска група U19, направи стойностна проверка срещу дублиращия отбор на „Етър“ (Велико Търново). Двубоят се игра на терена в село Леденик и завърши при резултат 4:3 в полза на „виолетовите“. Воденият от Веселин Антонов състав на два пъти повежда в резултата, но късата скамейка и липсата на достатъчно свежест в края на срещата даде предимство на домакините.

„Янтра 2019“ откри още във 2-та минута с попадение на Антонио Обрешков, който беше изведен очи в очи с търновския вратар, а в 9-та Цветомир Станев се разписа директно от корнер и покачи на 0:2. Отборът на „Етър“ изравни с попадения в 14-та и 25-та минути, а в 33-та, след добра комбинация, Мартин Ботев отново даде аванс на габровския отбор – 2:3. В заключителните 20 минути на срещата „виолетовите“ успяха да направят обрат, като останаха съмнения за засада при изравнителното попадение, а четвъртият гол падна след колективна грешка в защитата на „Янтра 2019“.

„Получи се полезна проверка с много голове и обрати. Изиграхме добро първо полувреме, в което доминирахме, въпреки допуснатите два гола по идентичен начин - след изпълнение на фаул. Липсата на свежест, горещото време и късата резервна скамейка се отразиха негативно на ритъма и игровия ни облик през втората част. Темпото ни на игра спадна и домакините, направили достатъчно смени, успяха да вземат победата“, коментира след срещата наставникът на габровския тим Веселин Антонов.

Това вероятно е последната проверка на отбора преди старта на новото първенство в Елитната юношеска група U19 следващия уикенд. Габровският тим ще гостува в първия кръг на "Монтана 1921".

ОФК „Янтра 2019“ игра в състав: Маринов (46' Мънчев), Петракиев, В. Радославов, Асенов, Петков, Х. Радославов, Цветков, Ширтев, Станев (46' Георгиев), Ботев, Обрешков