ОФК „Янтра 2019“ с победа над дубъла на „Етър“

Y2019 EtarОтборът на „Янтра 2019“ се наложи с 2:1 над дублиращия отбор на „Етър“ (Велико Търново) в контролна среща играна на стадион „Христо Ботев“. На практика това беше и първата сериозна проверка на габровския тим от началото на лятната подготовка. Преди това воденият от Николай Василев тим направи лека учебна игра срещу юношите старша възраст, завършила при резултат 7:0, а планираният за миналата събота двубой с „Ювентус“ (Малчика) не се състоя.

В мача с „виолетовите“ „Янтра 2019“ поведе с попадение на Пламен Кожухаров. Капитанът оползотвори добър извеждащ пас на Мартин Ангелов в 33-та минута. Домакините създадоха още няколко добри голови възможности, но им липсваше концентрация в завършващата фаза. В последната минута на първата част пък Пламен Кожухаров удари греда от пряк свободен удар. „Етър“ изравни в 58-та минута с попадение на Алекс Паунчев. Той направи добавка след удар от фаул и боксирана топка от вратаря на „Янтра 2019“ Христо Христов. Победата на габровския тим донесе юношата Мартин Ботев от дузпа в последната минута. Тя беше отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Пламен Кожухаров.

От състава на „Янтра 2019“ мача пропуснаха Христо Лалев и Иво Георгиев. Николай Василев заложи на Христо Христов, Асен Асенов, Мартин Ангелов, Ивайло Иванов, Ивайло Тодоров, Стефан Иванов, Християн Кожухаров, Искрен Писаров, Христо Цонев, Християн Василев, Пламен Кожухаров. На почивката Данаил Куцилев замени Християн Василев. В 70-та минута влязоха Добрин Георгиев и Петър Петров, в 75-та в игра се появи Мартин Ботев, а 10 минути преди края и вратарят Валери Маринов.

Y2019 Etar 1

Следващата проверка на „Янтра 2019“ ще бъде в събота. На стадион „Христо Ботев“ ще гостува състава на „Партизан“ (Червен бряг). Срещата ще започне в 18 часа.