ДЮФК „Янтра 2013“ с трофея за второ място в турнира за Купата на M&BM

KUPA MBMФутболистките на ДЮФК „Янтра 2013“ завоюваха второ място в четвъртото издание на турнира за девойки (родени след 01.01.2005 г.) за Купата на M&BM, проведен на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Надпреварата бе част от Националната програма „Децата и футболът“ и беше организирана от Асоциацията на българските футболисти, БФС и Община Велико Търново.

В турнира участваха осем отбора, които играха на елиминационен принцип. „Янтра 2013“ стартира с класическа победа над „Боруна“ (Царева ливада). Двубоят се игра почти изцяло на една врата и единствено липсата на достатъчно концентрация в завършващата фаза бе причината резултатът да бъде само 3:0. Йоана Борисова откри в 9-та минута, а Преслава Иванова реализира другите две попадения във вратата на „Боруна“. На полуфинала габровският тим срещна състава на ФК „Бургас“, който в първия кръг надигра „Чумерна“ с 5:0. Получи се зрелищен, изключително равностоен и напрегнат мач, като само добрите намеси на вратарките запазиха резултата 0:0 до почивката. След подновяването на играта Преслава Иванова изведе „Янтра 2013“ напред, но три минути по-късно съперникът изравни. С дебютен гол на Кристиана Андреева две минути преди края габровският тим отново излезе напред и предвкусваше победата, но в последните секунди бургазлиики отново възстановиха равенството и се стигна до допълнителни удари за определяне на победителя. При изпълненията от бялата точка „Янтра 2013“ успя да се наложи, въпреки пропуска на Йоана Борисова. Преслава Иванова, Благовеста Ненова и Габриела Генчева бяха точни за крайното 5:4.

На финала възпитаничките на треньора Радомир Николов се изправиха срещу състава на „Етър“ (Велико Търново) и отстъпиха с 0:3. Разликата дойде от възрастта и безспорно физическото надмощие на домакините, които бяха запълнили основния си състав с момичета от една от най-добрите девически школи в страната - „Пълдин“  (Пловдив). В малкия финал „Светкавица” (Градешница) се наложи над ФК „Бургас” с 3:2, пети стана тимът на „Севлиево лейдис”, който победи с 4:3 „Боруна” (Царева ливада), а на седмо място в турнира завърши „Чумерна” (Елена) след разгром с 4:0 над „Чавдар” (Троян).

Всички отбори получиха пълна екипировка, флагчета, топки, учебни пособия, а треньорите и капитаните на първите три тима в класирането и парични премии от Николай Господинов - заместник-изпълнителен директор на компанията- спомоществувател. Раздадени бяха и няколко индивидуални награди. Две от тях станаха притежание на габровски момичета - Преслава Иванова беше определена за най-добър нападател, а Габриела Генчева - за най-добър защитник.

KUPA MBM 1

„Доволен съм от момичетата на 100 процента. Бяхме поздравени от организаторите и голяма част от колегите, за това, че играем хубав и атрактивен футбол и това може само да ме радва. Указанията, които дадох в съблекалнята, бяха изпълнени на максимум и резултатите не закъсняха. Безкрайно благодарен съм на родителите и близките на момичетата, които ни оказаха изключено голяма подкрепа по време на срещите“, сподели след турнира треньорът Радо Николов.

ДЮФК „Янтра 2013“ игра в състав: Цветелина Владимирова, Екатерина Карловска, Йоана Борисова, Благовеста Ненова, Преслава Иванова, Преслава Василева, Габриела Генчева, Гергана Хубанова, Александра Маринова, Камелия Таукова, Катрин Колева, Кристиана Андреева, Християна Илиева.