„Янтра 1919“ завърши на 13-то място сезона в Елитната U19

Y1919 2018Отборът на „Янтра 1919“ завърши първия си сезон в Елитната юношеска група U19 на 13-то място. В последния 30-ти кръг от първенството воденият от Веселин Антонов тим записа тежко поражение с 0:11 при визитата си на ЦСКА-София. На базата в Панчарево „червените“ поведоха с 4:0 още до 15-та минута след два гола на Асен Дончев и по едно попадение на Емил Ценов и Росен Петров.

През втората част домакините нанизаха още седем гола. По два пъти се разписаха Христо Панчев, Борислав Будинов и Огнян Николов. Сред реализаторите се записа и вратарят Кристиян Сотиров, който беше точен от дузпа за 10:0.

С актив от 21 точки габровският тим завърши на 13-та позиция дебютния си сезон в Елитната юношеска група U19. Христо Цонев и съотборниците му записаха 6 победи в първенството, направиха 3 равенства и допуснаха 20 загуби. Отборът реализира 20 гола и получи 109.

От групата изпадат отборите на „Сливен 2000“ и „Нефтохимик 1962“ (Бургас). Шампион при юношите до 19 години за 2019-та стана отборът на „Черно море“ (Варна). „Моряците“ завършиха с пет точки аванс на върха пред „Лудогорец 1945“ (Разград) и „Септември“ (София).