Второ място за Виктор Бориславов в 3-ти кръг от Републиканския шампионат

VIKTOR BORISLAVOV Sevlievo 15Състезаващият се за „Мотоспорт“ (Варна) габровски мотоциклетен талант Виктор Бориславов завърши на второ място в клас МХ85 в третия кръг от Републиканския шампионат по мотокрос, проведен в село Козар Белене, Община Левски.

Вики беше близо до крайната победа, след като поведе от старта на втория манш, но допусна малка грешка на един от елементите три обиколки преди финала и беше изпреварен от основния си конкурент Християн Георгиев (Пловдив Мотор спорт). Трети завърши Живко Иванов (Диана Рейсинг). Същото беше подреждането и в първия манш. Така Георгиев зае първото място с пълен актив от 50 точки, Виктор взе 44 от кръга, а Живко Иванов – 40 т. В подреждането за сезона Християн Георгиев води със 140 точки, Бориславов е с 98 т., а Иванов с 94т.

Над 3000 човека изгледаха оспорваните маншове във всички класове, като 74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе в Козар Белене. Сред тях имаше и още един габровски пилот – състезаващият се с „Хонда“ за СК „Велико Търново“ Николай Колев, който се представя отлично от началото на сезона в клас МХ. В 3-я кръг от Републиканския шампионат Колев завърши втори след Григор Царев (Джей Ар Си Моторспорт, КТМ).  точки). Третото място на почетната стълбичка зае Людмил Александров (Мездрея МХ Рейсинг, Ямаха). В генералното подреждане, след изминалите три надпревари в Поморие, Троян и Левски, Колев води със 132 точки, Царев е със 125 т.,  а третото място заема Боян Янков (МК Орлите, Добрич) със 112т.

KOLEV

Четвъртият кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще се проведе на 1 и 2 юни на мотополигон „ Ридо” в Самоков.