Осем призови места за КСО „Узана“ в първите два дни на ДП по ски ориентиране

MARTIN PENCHEV SKI ORIENTВ района на Юндола започна Държавното първенство по ски ориентиране за 2019-та година. В първите два дни се проведоха надпреварите при смесените щафети и старта на спринтова дистанция, в които габровските ориентировачи записаха 8 призови места.

Състезанието при смесените щафети беше за възрастовите групи мъже и жени, юноши и девойки до 18 години. При 18 годишните КСО „Узана“ окупира първите две позиции. Цвета Комитска и Тихомир Галов завоюваха златните медали с аванс от 11 минути пред втория отбор на клуба – Симона Виденова и Михаил Балабанов. На трета позиция завърши дуетът на „Академик“ (Варна).

От спринтовата дистанция ориентировачите на „Узана“ спечелиха шест отличия. Шампиони станаха Михаил Балабанов (М16), Тихомир Галов (М18) и Симона Виденова (Ж16). Никол Иванова завърши втора при момичетата до 12 години, а Петър Кръстев (М14) и Цвета Комитска (Ж18) заеха трети места.

Шампионатът продължава до неделя. Утре е стартът на дълга дистанция, в събота е средната дистанция, а в неделя – надпреварата при щафетите.

В стартоввете не участва националният състезател Мартин Пенчев, който е на Световното първенство по ски бягане в Зеефелд, Австрия.