„Стеф“ и „Pasta Gabrovo“ също са на четвъртфинал

MF2019 46Отборите на „Стеф“ и „Pasta Gabrovo“ също си осигуриха място на четвъртфиналите в XXVII-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово.

„Стеф“ елиминира от надпреварата състава на „Класиците“. Два гола на Иван Лесев класираха миналогодишния шампион напред.

„Девятката“ на „Стеф“ се разписа в 9-та минута, като наказа грешка в отбрана на съперника. През втората част „Класиците“ опитаха да изравнят и в 39-та минута бяха близо до попадение, но топката се отби в страничната греда след шут на Ивелин Лалев. В последните секунди на срещата Лесев завърши с гол контраатака на „Стеф“, негов девети от началото на турнира, и фиксира крайното 2:0.

На четвъртфинала „Стеф“ ще срещне победителя от севлиевския сблъсък „ММ Севлиево“ – „Империя“, които ще играят в петък.

Напред продължава и отборът на „Pasta Gabrovo“. След неубедителното начало в турнира, селекцията на Радослав Спасов започна да набира скорост и вече е сред най-добрите осем. За място на четвъртфиналите Миро Иванов и съотборниците му надиграха състава на „АВВ“ (Севлиево) с 6:3. Христо Минчев откри резултата още в 33-та секунда на мача и отново той до 10-та минута направи резултата 3:0. В 16-та се разписа и спонсорът на тима Радослав Спасов за 4:0 на почивката.

MF2019 47

В началото на втората част Павел Йорданов върна едно попадение за „АВВ“, но Христо Минчев с четвъртия си гол в мача покачи на 5:1. Последва сериозно отпускане в редиците на „Pasta Gabrovo“ и севлиевци чрез Цветомир Георгиев и Али Мустафов направиха резултата 5:3 в рамките на минута, а бяха близо и до това да стопят разликата само до гол. Секунди преди края Васил Мартонин донесе успокоението за „Pasta Gabrovo“, оформяйки крайното 6:3.

MF2019 48

В битка за място на полуфинала „Pasta Gabrovo“ ще срещне победителя от двубоя „БИС Секюрити“ – „Делта гард“. Сблъсъкът на охранителните фирми е в петък от 19 часа.