„Копакабана“ спечели група II, „Бис Секюрити“ е първи в трета

MF2019 34Приключи битката в още една от предварителните групи на XXVII-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. На първо място в група II с пален актив от точки завърши тимът на „Копакабана“, след победа с 1:0 над състава на „Веспа“. В оспорван двубой миналогодишният финалист се наложи с попадение на Климент Велев, разписал се с глава още в 5-та минута. Играчите на „Веспа“ нанесоха дузина удари към вратата на „Копакабана“, но Станислав Станчев беше непробиваем в тази среща.

В другия двубой от последния 3-ти кръг в групата, „Меделин 96“ надигра „Хавайците“ с 8:0. Момчетата от Севлиево нанизаха пет гола още през първото полувреме. Костадин Белов отбеляза в първата и втората минута на срещата, Ивайло Панчев покачи на 3:0, а след него точни бяха Окан Якубов и Мехмед Алиев. През втората част Белов, Якубов и отново Белов оформиха крайното 8:0.

„Копакабана“ и „Веспа“ са сигурни осминафиналисти, а отборът на „Меделин 96“ ще трябва да изчака развоя на битката в останалите четири групи, за да разбере дали продължава към елиминациите.

MF2019 36

В група III първото място си гарантира „БИС Секюрити“. В здрав мач селекцията на Григор Илиев се наложи с 4:3 над „ФК Старо село 777“ и приключи първата фаза с актив от 7 точки. Иван Георгиев изведе „ФК Старо село 777“ напред в 14-та минута, но в самия край на първото полувреме Пламен Кожухаров изравни. След почивката Радослав Гутев заби страхотен гол и даде аванс на „БИС Секюрити“, но Георгиев с второто си попадение в срещата направи резултата 2:2. Чудесно взаимодействие между братя Кожухарови в 33-та минута доведе до втори гол на Пламен и 3:2 за „охранителите“, но „ФК Старо село 777“ реагира светкавично и Божидар Василев фиксира третото равенство в мача – 3:3. Победата на „БИС Секюрити“ донесе Християн Кожухаров минута преди края с прецизен изстрел от пряк свободен удар.

MF2019 35

„БИС Секюрити“ е сигурен първенец в групата, а отборът на „ФК Старо село 777“ ще трябва да изчака двубоя между „Империя“ и „Титан гард“ утре, за да разбере дали има шансове да продължи към елиминациите.

Другите два мача в утрешния ден са „Виктория“ – „Балкан“ и „ВиК“ – „Pasta Gabrovo“. С тях ще приключи битката в предварителна група IV.