Втори победи за „Шести участък“, Веспа“ и „Копакабана“

MF2019 17Двукратният шампион в традиционния турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово „Шести участък“ оглави еднолично група I. Макар и отново в ограничен състав и без типичен вратар, тимът кръстен на едноименния габровски квартал записа втора поредна победа, надигравайки с 3:1 „Рио“. Деян Цонев изведе „Рио“ напред в 4-та минута, но осем по-късно си отбеляза автогол и възстанови равенството. Веско Панчев направи обрата пълен с попадение в 14-та минута за 2:1. През втората част Александър Маринов също се разписа във вратата на „Рио“ и фиксира крайното 3:1.

След второто завъртане в групата „Шести участък“е с 6 точки, „Класиците“ и „Делта гард“ имат по 3 точки, а „Рио“ е последен без спечелена точка. Последните два мача в групата са „Делта гард“ – „Шести участък“ и „Рио“ – Класиците“ следващата сряда, 23-ти януари.

В група II с по две победи и сигурни участници във втората фаза вече отборите на „Веспа“ и „Копакабана“. След ударното 11:1 срещу „Хавайците“, съставът на „Веспа“ спечели с 2:1 и двубоя си срещу „Меделин 96“. Милен Тонев даде аванс на тима си през първата част, а две минути преди края Атанас Георгиев реализира второ попадение. Секунди по-късно Мехмед Алиев върна един гол за севлиевци, но за повече нямаше време.

MF2019 19

„Копакабана“ очаквано не срещна затруднения в двубоя срещу симпатичните дебютанти – „Хавайците“, и се наложи с 5:1. Ивайло Райнов реализира хеттрик в срещата, а другите две попадения за миналогодишния финалист бяха дело на Мартин Ангелов и Пламен Меразов. Почетното попадение за „Хавайците“, посрещнато с бурни аплодисменти от зрителите, беше реализирано от Християн Петков.

MF2019 18

„Веспа“ и „Копакабана“ ще определят първенеца в групата в директен двубой следващия четвъртък, 24-ти януари, а „Хавайците“ и „Меделин 96“ ще спорят за третото място.