„Чардафон“ постигна втора поредна победа – 32:26 срещу „Локомотив“ (ГО)

Chao LokiGO 1Мъжкият отбор на „Чардафон“ (Габрово) спечели втори пореден мач в „А“ Републиканската хандбална група. След победата над „Фрегата“ в Бургас с 27:24 преди седмица, Христо Данаилов и съотборниците му надиграха в зала „Орловец“ и младия тим на „Локомотив“ (Горна Оряховица). Срещата завърши при резултат 32:26.

Габровският отбор водеше в резултата от първата до последната минута на срещата, но това не означава, че мачът беше лесен. Воденият от треньора Йордан Димитров тим, съставен от момчета родени 2000-2002 година, се постара да затрудни максимално домакините и в края на втората част беше близо до изравняването, но липсата на концентрация и опит във важните моменти не позволи на „железничарите“ да измъкнат нещо от Габрово. „Чардафон“ пък беше без основен играч - Марио Янчев, и неговата липса се усети. Тимът беше и с много къса резервна скамейка за този мач, но успя да се справи и да прибави нови две точки към актива си.

Петко Петков реализира първото попадение в мача, Михаел Иванов изравни, след което последваха три безответни гола във вратата на „Локомотив“ и от там до края „Чардафон“ не изпусна водачеството в резултата. Пет минути преди почивката габровският тим имаше аванс от шест гола – 17:11, но гостите успяха да запазят интригата за втората част с три поредни попадения в края на полувремето, дошло при резултат 17:14.  В началото на втората част разликата отново достигна шест гола – 22:16 в 40-та минута. „Локомотив“ постепенно започна да топи пасива, за да се стигне до гол разлика седем минути преди края- 26:25, а след това и 27:26. Момчетата от Горна Оряховица обаче не издържаха на напрежението, допуснаха грешки в нападение, от които домакините се възползваха и със серия от пет поредни попадения в минутите до края си осигуриха победата с 32:26.

Димитър Петков беше най-резултатен за „Чардафон“ с 8 гола, по 7 пъти се разписаха Христо Данаилов и Петко Петков. За „Локомотив“ 10 попадения реализира Велимир Даскалов, с 6 завърши Тодор Калчев.

В станалите две срещи играни днес се получиха следните резултати:

ХК "Добруджа" – ХК "Локомотив" (Варна) 21:28 (11:17)

ХК "Спартак" Варна - ХК "НСА" 27:24(13:15)

Във временното класиране габровският тим е на трета позиция преди двубоя на „Осъм“ (Ловеч) срещу „Фрегата“ (Бургас), който е утре. Утре е и срещата „Левски“ (Левски“ – „Пирин 94“ (Гоце Делчев).

В следващия кръг „Чардафон“ ще гостува на НСА в София. Мачът е на 21-и октомври.

"Чардафон": Георги Николов-5, Мирослав Денчев-4, Христо Данаилов-7, Цветелин Христов, Димитър Петков-8, Петко Петков-7, Пенчо Пенчев, Даниел Грозданов-1, Николай Цветков, Цветомир Цвятков.