И шампионът „Шести участък“ е на осминафиналите

SHESTI LOKO 7Действащият шампион в традиционния турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово – „Шести участък“, също си гарантира място на осминафиналите. Нено Михалев и  съотборниците му взеха втора победа в група 4. След категоричното 8:1 срещу „Контролата“ на старта, първенците за 2016-та се наложиха и над коравия тим на „Локомотив“ (Дряново). Михаил Михалев даде аванс на габровския състав в 6-та минута, но Илия Семов изравни за 1:1 на почивката. В 30-а минута Денчо Шипкалиев си отбеляза автогол и „Шести участък“ отново поведе, а Христо Минчев затвърди победата и фиксира крайното 3:1.

На втора позиция в групата излезе „ЦЕН Ойл“. Денислав Гинев и компания надиграха със същия резултат „Контролата“. Георги Костадинов реализира първия гол в срещата в 5-а минута, а в самия край на полувремето Гинев удвои аванса на тима си. Две минути след почивката Николай Раев върна интригата с попадение за 1:2, но „ЦЕН Ойл“ не изпусна контрола върху мача и с гол на Вилиян Сенков в 32-а минута си осигури победата с 3:1.

KONTROLATA CENOIL 4

Лидер в групата с 6 точки е „Шести участък“, „ЦЕН Ойл“ вече е с 4,  следван от „Локомотив“ (Дряново) с 1 и „Контролата“ с 0 точки. При последното завъртане „Локомотив“ ще играе с „Контролата“, а „ЦЕН Ойл“ с „Шести участък“.

В група 6 отборът на „Паралел“ (Севлиево) постигна първа победа, надигравайки с категоричното 4:0 „ВАС Етъра“. Станислав Димов откри головата сметка в 3-та минута, Юсуф Юсуф покачи на 2:0 в 7-а, а Йонко Косев направи резултата класически преди почивката. През вторите 20 минути падна още едно попадение във вратата на „ВАС Етъра“, дело отново на Станислав Димов.

PARALEL VAS 2

С тази победа „Паралел“ се изкачи на второто място в класирането преди втория мач от втория кръг в групата между „Копакабана“ и „Бистро Картал“, който е утре от 19 часа.