"Янтра Габрово" и "Янтра 1919" записаха загуби в контролни срещи

YGB YPTПоредни контролни срещи изиграха през уикенда двата габровски мъжки отбора, които се подготвят за участие в Северозападната Трета лига през сезон 2017/2018 – „Янтра Габрово“ и „Янтра 1919“. Тимът на „Янтра Габрово“, който ще започне своя пети сезон в третия футболен ешелон, загуби с 0:3 при визитата си на „Трявна“.

Избраниците на треньора Петър Кръстев не показаха нищо от онова, което демонстрираха в проверката срещу „Розова долина“ (Казанлък), спечелена с 4:1, и резонно бяха надиграни от домакините. Воденият от Христо Кирилов тим на „Трявна“ реализира и трите попадения преди почивката. Точни бяха Ивелин Лалев, Светослав Василев и Алекс Згрипаров. През втората част Пламен Кожухаров пет пъти излиза сам срещу вратаря на домакините, но така и не реализира, а Християн Василев удари греда. „Разочарован съм от липсата на характер и поведението на играчите, особено през първата част,“, сподели след срещата Кръстев.

YAN 1919

Сериозно поражение записа и новакът в Северозападната Трета лига „Янтра 1919“. Без четирима от по-опитните играчи – Станислав Станчев, Ивайло Христов, Ивайло Тодоров и Петко Моровяков, воденият от Даниел Христов тим отстъпи с 2:8 като гост на „Севлиево“. Съставът на домакините, който ще преследва лидерската позиция в групата през предстоящия сезон, реализира и осемте си гола до 42-та минута. Четири пъти се разписа Радослав Байчев, два гола вкара Емил Копаранов, а по един добавиха Альоша Илиев и Добрин Петров. За „Янтра 1919“ точни бяха Радослав Гутев и Стилян Михайлов. През първата част на терена за домакините беше Мартин Ангелов, който премина това лято в състава на „Севлиево“ от „Янтра Габрово“, а през второто полувреме за водения от треньора Милен Ванков тим игра друг габровски футболист – Христо Минчев.

Подготовката и на двата местни тима продължава. В сряда „Янтра 1919“ ще гостува за контролна среща на „Павликени“, а „Янтра Габрово“ има планирана контрола в Севлиево. Първенството в Северозападната Трета лига ще стартира след три седмици – на 13-и август.