10-годишният шахматист Йоан Велчев спечели Купа „Слънцата на Трявна“

Ioan Kupa Tryavna10-годишният състезател по шахмат от ШК „Орловец 1997“ – Габрово Йоан Велчев се завърна с Купа и златен медал от съревнование със 77 деца в турнир за Купа „Слънцата на Трявна“. С четири победи и две равенства, без нито една загуба, Йоан заслужи медала и трофея във възрастовата група при 10-годишните. Той се нареди втори в генералното класиране, след 14-годишен състезател.

Само от началото на тази година Йоан Велчев завоюва 6 медала – два златни, три сребърни и един бронзов, а от последното състезание и Купа. За трети път той заема престижно място в турнир по шахмат без нито една загуба в партиите.

На крачка от медал в Купа „Слънцата на Трявна“ беше и друг състезател на ШК „Орловец 1997“ - Михаил Панайотов, който се класира четвърти във възрастовата група на момчетата до 12 години с 4 победи от 6 партии.

Достойно беше представянето и на Денислав Иванов. Той се нареди пети във възрастовата група на 14-годишните с 4 победи и едно равенство от 6 партии.

Голям успех постигна и 10-годишният Стефан Тотев, който спечели 4 точки, колкото третия в класирането във тази възрастова група, но остана шести по допълнителни показали.

Добро беше представянето и на 9-годишната Наташа Демерджиева. Малката състезателка на габровския клуб се класира четвърта във възрастовата група на 10-годишните момичета.

5 280685449 725079428839864 5025926271766714545 n

Ценен опит натрупаха и Росен Нанев - с 3 победи и най-малките; 7-годишният Димитър Златев и 6-годишният Иван Екимов, които играха в редица партии с два пъти по-големи деца и завършиха състезанието с по 2 точки.