Девора Аврамова с второ място в Wizz Air Sofia Marathon

172025596 10221743183787598 1758340023388907796 nДевора Аврамова завоюва престижно второ място в 38-то издание на Маратон София. Родената в Габрово състезателка на СКЛА „Берое“ (Стара Загора) спечели среброто в полумаратона на 21.098 км.

21-годишната лекоатлетка пробяга дистанцията за 1:19:50 часа и остана на четири секунди от личния си рекорд. По-бърза от Аврамова беше само украинката Наталия Семьонович с време от 1:17:46 часа. Трета финишира Анна Стефанова с 1:30:00 часа.

Wizz Air Sofia Marathon за пореден път се проведе при перфектна организация и достави истинска радост за увеличаващите се с всяка година любители на бягането у нас и многобройните чуждестранни гости. Над 2500 души стартираха в състезанието, като над 400 души се пуснаха в класическата дистанция от 42.195 км. Кениецът Дънкан Коеч и туркинята Ердал Тубай станаха победители при двата пола. Коеч финишира за 2:15:47 часа, а Тубай спечели победата след много силни последни 7 километра с резултат 2:34:30 часа. Седма при дамите и втора от българките завърши дряновката Маринела Нинева. Тя регистрира 2:44:41 часа. И тъй като Маратон София беше и Национално първенство в дистанцията от 42,195 км, състезателката на „Локомотив“ (Дряново) спечели вицешампионската титла. Златото взе участничката на маратон на летните Олимпийски игри в Рио де Жанейро през 2016 година и многократна шампионка на България в бяганията на средни и дълги дистанции - Милица Мирчева, с 2:35:03 часа.