Над 200 състезатели взеха участие в стартовете по ориентиране за Купа „Дряново“ и Купа „Габрово“

ORIENTIRANEДвете надпревари се проведоха в района на село Гостилица. Организатори бяха Община Дряново, кметство с. Гостилица, CKO „Бачо Киро - 94” и Туристическо дружество „Бачо Киро”, град Дряново и КСО „Узана“ Габрово. Класирането беше отделно за двата старта и общо по време от двата дни.

КСО „Узана“ спечели общото класиране по точки от двете купи. На второ и трето място се наредиха „Вариант 5“ (Търговище) и „Истрос“ (Русе).

От надпреварата за Купа „Дряново“ габровските ориентировачи завоюваха пет отличия. Най-бързи в своите възрастови групи бяха Никол Иванова (Ж12) и Юлия Христова (Ж60). Маргарита Радева зае второ място в елита при жените, втори се класира и Алекс Сархачев при Мъже-12. При Жени-18 Цвета Комитска зае трето място.

В старта за Купа „Габрово“ домакините спечелиха девет призови места. Тихомир Галов стана първи при Мъже-18, победа записа и Стоян Дачев при Мъже-50. Силвия Шандуркова и Маргарита Радева заеха второ и трето място при Жени-елит. Юлия Христова е втора при Жени-60, а Никол Иванова и Цвета Комитска завършиха трети в своите възрастови групи. На трето място се класираха също Мартин Флоров и Христина Братова, които се състезаваха при най-малките – момчетата и момичетата до 10 години.

В общото класиране от Купа „Дряново“ и Купа „Габрово“ КСО „Узана“ е с петима призьори. Маргарита Радева и Силвия Шандуркова станаха подгласнички на победителката Кристина Иванова (Младост, Благоевград) при Жени-елит. Никол Иванова е първа при Жени-12, а Алекс Сархачев (М12), Тихомир Галов (М18) и Цвета Комитска (Ж18) заеха трети места.

В календара на БФ Ориентиране предстои Държавното първенство по колоориентиране. Шампионатът е в края на тази седмица в района на село Зарево. Организатори на проявата са Българска федерация ориентиране, КО „Вариант 5“ (Търговище), Община Попово и Кметство с. Зараево. Стартовете на спринт, дълга дистанция и щафети са в петък, събота и неделя.