„Бъки“ си осигури първото място в редовния сезон с категорична победа над „Етър 64“

Baki Shumen98 6Отборът на „Бъки“ си осигури първото място в редовния сезон на „А“ Републиканската хандбална група при дамите, два кръга преди неговия край. Габровският тим вече е недостижим на върха, след като надигра в зала „Орловец“ състава на „Етър 64“ и увеличи на 5 точки преднината си пред „болярките“ във временното класиране.

Въпреки загубата „виолетовите“ остават на второто място в подреждането с актив от 14 точки, а трети с 12 точки вече е съставът на „Свиленград“, който в този кръг надигра вицешампиона „Шумен 98“ като гост с 26:30 (10:15).

В зала „Орловец“ хандбалистките на „Бъки“ направиха добър мач и постигнаха категорична победа с 11 гола разлика. Домакините нанесоха своя удар в рамките на 10 минути в средата на първото полувреме. С добра игра в защита, добри изяви на Ивон Дюлгерова на вратата и откраднати топки, домакините направиха серия от успешни контраатаки и нанизаха осем безответни попадения. Пропуснаха да реализират и един седем метров наказателен удар. Така в 23-та минута резултатът вече беше 14:6. Разликата се запази до почивката, дошла при 18:10. Шампионките продължиха да доминират и в началото на втората част. „Виолетовите“ не намираха решения срещу добрите дефанзивни действия на съперника си, не можаха да отговорят и на скоростта в играта на домакините. Така в 38-та минута „Бъки“ вече имаше аванс от 25:12. В последствие търновки успяха да намалят пасива до 8 гола, но три поредни попадения в края на лидерките в шампионата фиксираха резултат 32:21.

„Много добър мач за нас. Играхме много силно в защита и успяхме да направим доста контраатаки. Заслужена победа“, сподели след срещата треньорката на шампионките Веселина Златева.

Мари Томова беше неудържима в мача и наниза 11 гола за успеха на „Бъки“. Лидия Ковачева се отчете с 6, 4 гола добави Мадлен Тодорова. За „Етър 64“ по 5 гола отбелязаха Александра Замишляк и Данислава Петрова.

В следващия кръг „Бъки“ ще гостува на „Поморие“. Мачът край морето е на 8-ми март. Преди това е финалният турнир за Купа България, домакин на който ще бъде град Шумен на 29-ти февруари и 1-ви март.

„Бъки“: Айя Инджова, Лидия Ковачева-6, Йоана Костова-3, Екатерина Стефанова-3, Иванела Арнаудова, Милица Колева-2, Ивон Дюлгерова, Мария Дженева, Мадлен Тодорова-4, Емилия Самуилова-3, Моника Христова, Мари Томова-11, Преслава Проданова, Стефани Петрова.

Треньор: Веселина Златева