„Янтра“ (Габрово) записа победа и в третата зимна контрола (видео)

RD YantraОтборът на ОФК „Янтра“ (Габрово) записа победа и в третата си контролна среща от зимната подготовка. Лидерът в Северозападната Трета лига се наложи  като гост над състава на „Розова долина“. Двубоят, игран на стадион „Севтополис“ в Казанлък, завърши при резултат 1:2.

Първата голова възможност в мача се отвори пред Пламен Кожухаров в 16-та минута. Нападателят беше изведен от Стефан Иванов в ляво от вратата на домакините, финтира бранител в наказателното поле и стреля, но над напречната греда. В 26-та минута капитанът на „Янтра“ отправи и един удар от дистанция, който не затрудни стража на домакините. В края на полувремето отборът на „Розова долина“ на свой ред създаде опасни ситуации. Няколко удара минаха опасно близо покрай габровската врата, Христо Христов също имаше две добри намеси.

RD Yantra 2

В началото на втората част „Янтра“ заигра по-активно в предни позиции. В 53-та минута попадение на Стефан Иванов не беше зачетено, тъй като реферите прецениха, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем.

RD Yantra 4

В 58-та минута Пламен Кожухаров центрира от ъглов, а рожденникът Християн Кожухаров изпревари бранител на първата греда и с глава матира вратаря на домакините - 0:1.

RD Yantra 5

Две минути по-късно голмайсторът открадна топката в центъра на терена и изведе Пламен на добра позиция, а той с диагонален удар покачи на 0:2. „Янтра“ беше близо и до трето попадение, но Стефан Иванов се размина на сантиметри с топката пред вратата след центриране на Християн Кожухаров.

RD Yantra 1

В 68-та минута домакините върнаха един гол от пряк свободен удар, но в оставащото време не успяха да застрашат отново габровската врата. Николай Василев даде възможност да играят на всички, които пътуваха за контролата. След брутално влизане от играч на домакините, неприятна контузия в десния глезен получи Денислав Николов и тепърва ще стане ясно, за колко време тя ще го извади от тренировъчния процес.

RD Yantra 3

Следващата проверка на „Янтра“ ще бъде в събота, 15-ти февруари, срещу отбора на „Трявна“. Мачът ще се играе на терена в Царева ливада от 15.30 часа.

ОФК „Янтра“ (Габрово): Христо Христов, Денислав Николов, Ивайло Тодоров, Мартин Ангелов, Ивайло Иванов, Петър Казаков, Стефан Иванов, Християн Кожухаров, Християн Василев, Владислав Мисяк, Пламен Кожухаров/Искрен Писаров, Валери Маринов, Николай Мънчев, Дилян Дончев, Данаил Куцилев, Мартин Ботев, Илиян Тосунов.

Треньор: Николай Василев