Бронз за Ния Вичева от Националния шампионат по лека атлетика

ORLOVEC SHTAFETAСъстезателката на АК „Орловец 93“ Ния Вичева завоюва бронзов медал в бягането на 2000 метра с препятствия на Националния шампионат на открито при юношите и девойките под 18 години, проведен в столицата. Чаровната габровска лекоатлетка, която участва в шестия конкурс Мис BGathletic.com 2019 и очаква подкрепа чрез гласуване на сайта, завърши трета след варненките Петя Ковачева (Супер спорт) и Зорница Добрева (Евър). Времето, за което Ния пробяга дистанцията, беше 8:06:13 минути.

Още няколко габровски лекоатлети се бориха за добро класиране в шампионата при 18 годишните. Близо до медал при юношите беше Давид Цанев от „Тот атлет“, който се класира 4-ти в тласкането на гюле с резултат от 14.46 метра. В спринта на 200 метра Йордан Стоянов (Тот атлет) се класира 46-ти, а на 400 метра - 30-ти. Кристиян Станчев (Орловец 93) е 25-ти на 800 метра и 12-ти на 1500 м. Също на 1500 метра Християн Очков (Орловец 93) се нареди 19-ти. В бягането на 2000 метра с препятствия Асен Статев и Димитър Чолаков от „Орловец 93“ завършиха на 6-то и 7-мо място. Станчев, Очков, Статев и Чолаков представиха АК „Орловец 93“ и в щафетната надпревара на 4х400 метра, като наредиха клуба на 11-то място.

„Орловец 93“ имаше отбор и при девойките на 4х400 метра. Йоана Йончева, Надежда Христова, Ния Вичева и Даниела Пенчева заеха 9-о място от 15 квартета. Индивидуално Йоана Йончева се класира 12-та на скок височина, Надежда Христова е 41-ва в бягането на 400 метра, а Даниела Пенчева – 59-та в спринта на 100 метра. Заради контузия в първенството не можа да вземе участие шампионката на 800 метра от зимния шампионат на закрито Ева Петкова.