Бронзови медали за момичетата до 12 години на ХК „Бъки“

BAKI 12 BronzМомичетата до 12 години на ХК „Бъки“ завоюваха бронзовите медали от Държавното първенство по хандбал. Финалният турнир за тази възраст се проведе в Сливница, с участието на осем отбора от страната. Шампионките на зона „Мизия“ попаднаха в предварителна група с домакина „Ники спорт“ (Сливница), „Мартен 67“ (Мартен) и „Нове 99“ (Свищов). В другата група спориха „Свиленград“, „Кубрат“, „Панагюрище“ и „Павликени“.

Воденият от Симеон Коев и Петя Панчева състав стартира с две убедителни победи – 27:11 (12:5) срещу „Нове 99“ и 44:13 (23:7) с „Мартен 67“. В битката за първото място в групата обаче габровските момичета бяха надиграни категорично от състава на домакините - 20:36, на почивката (9:19). Психологическият удар даде отражение върху представянето на отбора и в полуфиналния двубой срещу шампиона от миналата година при 11 годишните „Свиленград“. Срещата завърши с убедителен успех за тима от крайграничния град – 16:32 (6:19). „Бъки“-тата  все пак успяха да се мобилизират за малкия финал и да запишат още една победа – 38:16 срещу „Панагюрище“, която им осигури бронзовите медали. Шампион на България при момичетата до 12 години стана воденият от Тефик Парафитов отбор на „Свиленград“, който се наложи във финала над „Ники-Спорт“ с 24:22 (13:12). Местата от четвърто до осмо заеха „Панагюрище“, „Павликени“, „Нове 99“, „Кубрат“ и „Мартен 67“.

Анджелина Пенчева беше избрана за най-добър вратар на първенството. Индивидуално отличени бяха и още две състезателки на "Бъки" -   Ивайла Димитрова намери място в „Златната седмица“ на финалния турнир, а Гергана Денева – в „Бронзовата“.

С бронзовите медали в Сливница се окичиха: Гергана Денева, Александра Попова, Божидара Митева, Яна-Роси Цвяткова, Полина Колева, Анджелина Пенчева, Стефани Иванова, Десислава Димитрова, Валентина Лисичарска, Ивайла Димитрова, Ванеса Нейкова, Ана Агалова и Светослава Петрова.

Треньори: Симеон Коев, Петя Панчева.