„Янтра Габрово“ приключи с равенство сезона в Трета лига

YG Vihar 5Отборът на „Янтра Габрово“ направи равенство 1:1 при визитата си на „Вихър“ в Славяново в последния 30-ти кръг от първенството в Северозападната Трета лига. Домакините откриха резултата още в 8-та минута с попадение на Систов, а габровският тим възстанови равенството в 70-та с гол на Християн Кожухаров. Двубоят беше без значение за двата състава, които още преди последния кръг си бяха осигурили съответно втора и четвърта позиция в крайното класиране.

За „Янтра Габрово“ това беше най-силния сезон до момента в Северозападната Трета лига. Тимът го приключи и като най-резултатен в групата с общо 90 реализирани попадения, или средно по 3 гола на мач. 27 от тях бяха дело на капитана Пламен Кожухаров, който стана и топ реализатор на първенството.

Интригуваща в последния кръг беше единствено битката за оставане в групата, която се водеше между четири отбора с равен актив от по 24 точки. Щастливи от нея излязоха тимовете от областта – „Трявна“ и „Локомотив“ (Дряново), които постигнаха победи. По-неочакван беше успехът на водения от Христо Кирилов тим на „Трявна“, който успя да се наложи с 1:0 като гост на директен опонент – „Янтра“ (Полски Тръмбеш). Ценното попадение беше дело на Васил Андреев. „Локомотив“ (Дряново) пък си взе мача със „Севлиево“ на свой терен с 2:1. Гостите поведоха с попадение на Маминов в 21-ата минута, Данчев изравни малко по-късно, а след още няколко минути Николай Банов направи резултата 2:1. Заедно с „Янтра“ (Полски Тръмбеш) изпада и отборът на „Левски 2007“, който загуби в последния кръг от шампиона на групата „Спартак“ (Плевен) с 0:3.