„Шести участък“ спечели група 4, „ВиК“ е първи в 5-а

1 5Завърши надпреварата в още една от предварителните групи на 25-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Шампионът „Шести участък“ спечели битката в 4-а, като надигра в директен двубой за първото място „ЦЕН Ойл“.

Нено Михалев и съотборниците му реализираха четири безответни попадения за третата си поредна победа в групата. Христо Минчев откри головата сметка в 7-а минута и удвои в 12-а. През втората част Маргарит Георгиев вкара за 3:0, а Минчев с третото си попадение в мача оформи крайното 4:0. В първи кръг от елиминациите „Шести участък“ ще срещне един от третите отбори от групи 2, 5 или 6. „ЦЕН Ойл“ също продължава напред, като втори от група 4, и на осминафиналите ще играе с първенеца от група 5 – „ВиК“.

Равенство в последния си мач направиха „Локомотив“ (Дряново) и „Контролата“. В битка за третото място в група 4, даващо надежди за продължаване в елиминациите, двата състава завъртяха „самуобийствен“ хикс, с който взаимно се елиминираха. Тимът от Дряново поведе с гол на Константин Йорданов в 5–а минута, но в 22-а Радомир Спасов възстанови равенството. В оставащото време момчетата от „Локомотив“ създадоха доста голови положения, удариха и няколко греди, но топката така и не влезе за втори път във вратата на Кольо Андреев. „Железничарите“ завършиха на трето място в групата, но само с 2 точки, а „Контролата“ остана на 4-то с 1 точка.

1

Подобно на „Шести участък“ и „ВиК“ спечели групата си с три победи от три мача. В последния си двубой от груповата фаза съставът на „ВиК“ надира „Севлиево 2017“ с 4:1. Павлин Иванов отбеляза три гола за победата, един добави Велислав Денчев. За „Севлиево 2017“ точен беше Али Мустафов.

1 10

Утре са последните три двубоя от първата фаза на турнира. Надпреварата в 5-а група приключва с мача „Приятели“ – „ФК Фреш“, а последните две срещи от 6-а са „Бистро Картал“ – „Паралел“ и „ВАС Етъра“ – „Копакабана“.