09.07.2017г. 17:05ч.
Екатерина Джукева: За спорта трябва да имаш характер на лъв и нищо да не може да те спре“

Знаете ли, коя е първата българска хандбалистка участник в Шампионската лига при жените? Сигурен съм, че повечето отговори ще бъдат – Елизабет Оморегие. Лиза обаче е втората. Първата българска следа в най-престижния клубен турнир в Европа, а може би и в света, остави през сезон 2013/2014 Екатерина Джукева. Катя е родена в Дупница и първите й стъпки в хандбала са в ХК“Интер“ (Благоевград), под ръководството на треньорката Софка Арабаджиева. Многократно е избирана за най-добър вратар в първенствата при подрастващите и от 13 [ ... ]

Прочети още...
02.01.2017г. 18:03ч.
Спортист №1 на Габрово за 2016-а Християн Стоянов: Искам медал от Параолимпийски игри

Християн Стоянов е топ спортистът на община Габрово за 2016-а година. Състезателят на АК „Орловец 93“ спечели безапелационно първото място, след като представи България и Габрово на Параолимпийските игри за хора с увреждания в Рио де Жанейро (Бразилия) и зае седмо място в бягането на 1500 метра, категория Т46. Освен това Хрис стана европейски вицешампион за мъже от първенството за стария континент за хора с увреждания в Гросето (Италия), спечели и две световни титли от първенството на планетата за хора с увреждания при младежите [ ... ]

02.01.2017г. 11:00ч.
Симона Стоянова: Сбъднах две от мечтите си - да отида в Рио и да бъда на Олимпиада

Лекоатлетът Християн Стоянов не беше единственият габровски представител на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. В най-големия спортен форум на планетата участва и едно чаровно 24 годишно момиче израснало в Габрово – Симона Стоянова. Тя беше част от внушителната група на доброволците от цял свят (общо 45 хиляди) обслужили игрите в космополитния бразилски град. Спортът е в кръвта на Симона. Занимавала се е с хандбал и волейбол. Завършила е НСА със специалности „Учител по физическо възпитание и спорт“ и „Треньор по [ ... ]