Предстоящи събития

Точно по живописните улички на село Армени, по специално изработена за първенството карта и при сериозен интерес от страна на местните жители, се проведе първия от трите предвидени старта – спринтовата дистанция. От нея габровските ориентировачи взеха 6 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Завърналата се за кратко от Норвегия Илияна Илиева извоюва първото място в елита при дамите, а Силвия Шандуркова зае третото място. Двете сестри бяха разделени от Велина Вълова от „Браун тим“ (Велико Търново). Шампиони на спринт в своите възрастови станаха също Йордан Тихомиров (М12), Михаил Добромиров (М16), Девора Аврамова (Ж18), Валентин Саратлиев (М18) и Маргарита Радева (Ж20). Ева Симеонова завърши с второ време при девойките до 20 години, а Михаил Балабанов (М14) и Любослав Флоров (М16) взеха бронзови отличия.

KOLOORIENT 47

Другите два старта от първенството – дългата дистанция и щафетната надпревара, се проведоха в местността Узана, в района около Горски дом „Узана“ и поляната. Илияна Илиева дублира златото си от спринта с победа и в дългата, близо 13 километрова дистанция с 15 контролни точки, при Жени 21-елит.  Вълова отново завърши втора, а бронза в тази дисциплина грабна друга габровска състезателка – Христина Козарева. Златен дубъл направиха също Йордан Тихомиров (М12), Михаил Добромиров (М16) и Девора Аврамова (Ж18). Първи места в дългата дистанция записаха още Александрина Пеева (Ж12), Цвета Комитска (Ж14), Михаил Балабанов (М14) и Ева Симеонова (Ж20). Вицешампионки станаха Анна Марея Игнатова (Ж12) и Маргарита Радева (Ж20), а с бронз се окичиха Борис Карабойков (М12), Симона Виденова (Ж14) и Виктория Стефанова (Ж16).

KOLOORIENT 143

При щафетите превъзходството на домакините беше убийствено – пет първи, 2 втори и 1 трето място, и общо 24 медала. Победи завоюваха тройките на клуба при Жени-12 (Александрина Пеева, София Генева, Анна Марея Игнатова), Жени-14 (Симона Виденова, Калина Пенчева, Цвета Комитска), Мъже-14 (Александър Генев, Михаил Балабанов, Теодосий Гатев), Жени-16 (Виктория Стефанова, Ева Симеонова, Маргарита Радева) и Жени-18 (Девора Аврамова, Антония Стойчева, Димана Маринова). Щафетата на клуба при Жени 21-елит, в състав Илияна Илиева, Христина Козарева, Силвия Шандуркова, зае второто място след тройката на „Браун тим“ (Велико Търново), втори се класира и отборът на клуба при момчетата до 12 години – Борис Карабойков, Петър Кръстев, Йордан Тихомиров. Бронзови медали взе вторият тим на клуба при момичетата до 12 години – Ивана Тихомирова, Бистра Ангелова, Андреа Попова.

17.01.2021г. 16:54ч.
Девора Аврамова с победа в 50-то издание на турнир

Габровката Девора Аврамова спечели бягането на 1500 метра при жените в 50-ото издание на международния атлетически турнир “Академик” в София. Състезаващата се за клуб „Берое“ (Стара Загора) лекоатлетка беше най-бърза във финалните метри и извоюва златния медал с време 4:43.2 минути.

Прочети още...
17.01.2021г. 15:26ч.
Георги Йорданов отново е в съдийската комисия на БФС

Бившият габровски футболен рефер Георги Йорданов, който в момента е съдийски наблюдател на УЕФА и БФС, отново намери място в съдийската комисия на футболната ни централа. Това стана факт, след като начело на комисията застана Костадин Гергинов. Той замени на поста Костадин Стоичков след решение на Изпълкома на БФС.

16.01.2021г. 15:18ч.

"Янтра" отстъпи на елитния "Берое" с 0:3 в първата си контролна среща от зимната подготовка. Мачът се игра на чудесно подготвения терен срещу бирената фабрика в Стара Загора.