rastreador de movil por imei how to track my iphone 3gs gps tracking devices for cheating spouses iphone remote spy cell phone spyware freeware
Карате клуб "Янтра" започна сезона със 17 медала Печат Е-мейл
06 November 2012

Със 17 медала и трето място в отборното класиране започна състезателната година за карате клуб "Янтра". Първото официално състезание след лятната пауза за възпитаниците на треньора Владимир Вътев беше 9-ят международен Шотокан турнир по за купа "Шисейкан".

Състезанието се проведе в столицата с участието на каратеки от 22 български клуба и гости от Русия, Грузия и Македония.

15 състезатели защитаваха името на КК"Янтра" в турнира. В класирането по дисциплини най-силно беше представянето на габровските каратисти на IJKA-ката (ката на Международната японска карате асоциация). Тук състезателите КК"Янтра" извоюваха три златни и един бронзов медал. Първенци в своите възрастови групи станаха Иван Димитров, Тихомир Галов и Александър Стоянов, а Виктория Илиева се класира трета. В отборното подреждане за дисциплината "Янтра" завърши на първо място, пред македонския "Шидокан" и "Шогун" (Созопол).

От другата ката габровският тим спечели две златни, две сребърни и едно бронзово отличие и се класира на четвърто място отборно. Алекс Стоянов грабна златото и тук при юношите до 17 години. По още един медал извоюваха също Иван Димитров и Тихомир Галов, съответно сребърен и бронзов. Ивайло Атанасов зае първото място при момчетата до 9 години със степен над 5-то кю, а Никола Трифонов се класира втори при носителите на 8-9-то кю в същата възрастова група.

По традиция карате клуб "Янтра" качи най-много свои представители на стълбичката за награждаване в дисциплината кумите. Габровските каратеки спечелиха в двубоите два златни, три сребърни и три бронзови медала. С трето злато се окичи Александър Стоянов.

Носителят на 1-ви Дан нямаше конкуренция след юношите до 17 години. Сашо изигра две срещи по пътя си към финала, в които отстрани представители на "Шогун" (Созопол) и "Ипон" (София), а в спора за златото победи атрактивно, с ипон (чиста победа), Мартин Ковачев от "Сейшинкан" (София). Уменията на Алекс Стоянов бяха оценени от главния инструктор на Международната японска карате асоциация (IJKA) - Ханши Садашиге Като, носител на 9-ти Дан, който беше официален гост на 9-та международна купа "Шисейкан". Японецът връчи на трикратния златен медалист грамотата за най-добър боец на турнира.

Злато на кумите извоюва и Иван Димитров, който също приключи турнира с три медала - два златни и един сребърен. В битката за първото място при момчетата до 9 години с най-висока техническа степен Иван изигра три срещи. В първите две отстрани съперници от "Тонус спорт" (Пазарджик), а на финала надигра Владислав Хадърски от "Ипон".

На крачка от златото останаха Илиян Димов, Дамян Ройбов и Виктория Илиева. Илиян участва при момчетата до 9 години с техническа степен 8-9 -то кю и също изигра три срещи. В спора за златото нашето момче отстъпи на Александър Багишвили от Грузия. На полуфинала Димов елиминира съотборника си Момчил Иванов, който спечели бронзовото отличие.

По-подобен сценарии се развиха нещата и при момчетата с техническа степен 6-7-мо кю в същата възрастова група - до 9 години. Тук Дамян Ройбов стигна до мача за първото място и отстъпи на Кристиян Митев от "Ронин" (Бургас). По пътя си към финала Дамян изигра три срещи. В първите две отстрани каратисти от Русия и Грузия, а на полуфинала елиминира съотборника си Атанас Йорданов, който зае трето място.

При момичетата до 13 години Виктория Илиева победи две представителки на "Шогун" (Созопол), а на финала отстъпи на Ива Кръстева от "Спартак" (Плевен). С бронз се окичи Йоанна Куманова, която участва при момичетата до 11 години. Тя също постигна две победи в турнира, а на полуфинала загуби с ипон от Михаела Божилова от "Шисейкан" (София).

В отборното класиране на кумите, със спечелените 8 отличия, КК"Янтра" зае третото място след "Ипон" и плевенския "Спартак", а в общото подреждане от трите дисциплини през габровския клуб се наредиха "Ипон" (с общо 30 медала) и "Шогун" (22 медала).